Peter Dinklage odbiera nagrodę na zamknięciu Energa CAMERIMAGE w Toruniu ~ Okiem obiektywu

Peter Dinklage odbiera nagrodę na zamknięciu Energa CAMERIMAGE w Toruniu

W sobotę, 18 listopada, Toruń był świadkiem uroczystej gali zamknięcia 31. Festiwalu Energa CAMERIMAGE 2023. To prestiżowe wydarzenie filmowe rozpoczęło się 11 listopada, prezentując publiczności filmy takie jak "Napoleon", "Doppelgänger. Sobowtór", "Figurant", "Lęk", "Czas krwawego księżyca", "Dobrzy nieznajomi", "Ferrari", "Filip", "Raport Pileckiego" czy "Znachor". Nie zabrakło także obecności największych gwiazd światowego kina, w tym Adama Drivera, Willemma Dafoe i Seana Penna.

Peter Dinklage odbiera nagrodę na zamknięciu Energa CAMERIMAGE w Toruniu

Jednak jednym z najbardziej oczekiwanych momentów wieczoru było wręczenie nagrody dyrektora festiwalu dla wybitnego aktora, Petera Dinklage'a, znanego z roli Tyriona Lannistera w kultowym serialu "Gra o tron".

"Dziękuję bardzo za tę nagrodę. Jestem po raz pierwszy na tym festiwalu. Chciałem podziękować twórcom festiwalu i Toruniowi. My aktorzy, gdybyśmy coś próbowali robić sami, bylibyśmy wariatami" – wyznał Dinklage, wzruszając publiczność swoimi słowami.

Peter Dinklage na Energa CAMERIMAGE w Toruniu

Aktor przybył do Torunia nie tylko po to, by odebrać zaszczytną nagrodę, ale również po to, by spotkać się z uczestnikami Energa CAMERIMAGE. Dodatkowo, Peter Dinklage zaprezentował swój najnowszy film, "She Came to Me" w reżyserii Rebeki Miller. Ten film stał się jednocześnie produkcją zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu, dodając blasku już i tak olśniewającej imprezie.

Jego obecność była nie tylko zaszczytem dla festiwalu, ale także okazją dla miłośników kina, aby uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z jednym z najwybitniejszych aktorów naszych czasów. Peter Dinklage, niekwestionowany mistrz sztuki aktorskiej, znowu zaimponował swoim talentem i pokazał, dlaczego jest jednym z najważniejszych graczy na światowej scenie filmowej.