Pustelnia pw. św. onufrego ~ Okiem obiektywu

Pustelnia pw. św. onufrego

Dla jednych wydaje się to ucieczka do świata, może szkolą przetrwania albo romantyczne życie. Dla innych nieustanne przebywanie z Panem i służba Kościołowi. Służba przeżywana w milczeniu, w samotności, w surowszym odseparowaniu do świata, w ciągłej modlitwie i ascezie. Dla jednych to niezrozumiałe, dla innych fascynujące. Tak było dawniej i tak jest dziś. Pustelnicy to nie tylko relikt przeszłości. Dziś także można spotkać pustelników. Zapraszam do Pustelni pw. św. onufrego koło Augustowa.
 
Pustelnia pw. św. onufrego
 
Nie jest łatwo znaleźć to miejsce. Miejsce jest głęboko ukryte, do którego nie każdy potrafi dotrzeć. Nie doprowadzi Was tu także żadna nawigacja. Dla ułatwienia, przypinamy pinezkę do tego miejsca na naszej mapie.
 
Odnajdując to miejsce, ma się wrażenie jakby czas się tu zatrzymał a sam pustelnik wyszedł tylko na chwilkę i zaraz wróci. Dziś księdza - pustelnika nie ma na miejscu i nie jest znane jego aktualne miejsce pobytu. Opuścił to miejsce z uwagi na coraz liczniejsze grupy osób które chciały go odwiedzić, wyspowiadać się, bądź odwiedzały to miejsce z czystej ciekawości. Konsekrowane życie pustelnicze są w stanie podjąć tylko ci, którym jest to dane, których Bóg obdarzył powołaniem pustelniczym. Na pewno nie zrozumieli tego ci wszyscy ludzie, którzy tłumnie tu przybywali.
 
Pustelnia pw. św. onufrego
 
Rozgłos tego miejsca powodował że liczba chętnych na poradę duchową cały czas się zwiększała. Powstał konfesjonał. Rady człowieka żyjącego poza społeczeństwem były cenne, bo pojawiało się wciąż i wciąż coraz więcej osób – niepokojąc pustelnika.
 

Pustelnia w Puszczy Augustowskiej 

 
Z pewnością jest to bardzo ciekawe i klimatyczne miejsce położone w Puszczy Augustowskiej, pośród rozlewisk Rudawki. W skład obiektu wchodzi drewniana chatka pełniąca rolę konfesjonału, pustelnia oraz droga krzyżowa biegnąca po drewnianej ścieżce, bo teren jest bagnisty. 
 
 
Zobacz inne miejsca które warto odwiedzić - MAPA