Joga dla biegaczy

Joga dla biegaczy

O pozytywnym wpływie regularnych ćwiczeń jogi (yoga) dla biegaczy nie trzeba mnie przekonywać. Kilkukrotnie uczestniczyłem w zajęciach jogi, poweryogi jak i stretchingu w Bella Line Wellness Centrum​ w Toruniu. Zawsze z korzyścią dla mojego organizmu.

Joga dla biegaczy

Jeśli i ty biegasz to pewnie nie obce są Ci typowe problemy osób biegających takie jak ból kolan, przeciążenia układu ruchu, nadwyrężenia mięśni – dwugłowych, czworogłowych i przywodzidzieli. Ja doświadczyłem kilku poważniejszych kontuzji w swoim życiu.

Dla Marcina Świerca, wielokrotnego złotego medalisty Polski w biegach górskich, joga od dłuższego czasu jest tajną bronią przeciwko kontuzjom i tym samym stałym elementem codziennego treningu.
 
 
Ostatnio miałem okazję poćwiczyć trochę z synem podczas bezpłatnych zajęć w Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu prowadzonych przez Cołbecccy Studio Jogi.

Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, a każda dyscyplina, która wzmacnia ciało i poprawia ogólną kondycję psychofizyczną ma dobre działanie. To była doskonałą formą spędzenia wolnego czasu, a jednocześnie poprawia także kondycję fizyczną rodzica.