Bari - stolica Apulii ~ Okiem obiektywu

Bari - stolica Apulii

To już moja szósta podróż do Włoch. Dziś startuje z serią wpisów o pięknej Apulii rozpoczynając od stolicy tego regiony czyli miasta Bari. Mam nadzieję, że moje wskazówki dotyczące podróży do Bari które będą przydatne dla tych, którzy planują podróż do Bari. Miasto Bari jest piękne i pełne smaku morza ale przede wszystkim pełne miejsc z ciekawą i ogromną historia. Zapraszam do Apulii, zapraszam do Bari.

Bari - stolica Apulii

Bari jest stolicą regionu Apulia, położonego nad Morzem Adriatyckim we Włoszech. Jest to drugi, po Neapolu, najważniejszy ośrodek gospodarczy w południowych Włoszech kontynentalnych, a także słynne miasto portowe i uniwersyteckie. Co więcej, Bari jest znane jako wspaniałe miejsce turystyczne ze swoją unikalną architekturą i pięknymi romantycznymi fotospotami.


W Bari życie nie jest pospieszne, w zasadzie jak większości miast na południu Włoch. Ludzie tutaj są bardzo mili, jeśli poprosisz o drogę, zrezygnują ze swoich planów i zaprowadzą cię do tego miejsca.

Turyści do Bari docierają przeważnie drogą lotniczą lądując w Porcie Lotniczym Bari im. Karola Wojtyły ale wielu z nich przybywa do Bari drogą morską. Port w Bari jest tradycyjnie uważany za drzwi Europy na Półwysep Bałkański i Bliski Wschód. Regularnie pływają tu promy do Dubrownika (Chorwacja) czy do Durres (Albania). Bari ma również port jachtowy do którego wpływają jachty także z Grecji. 
 
Port Jachtowy w Bari
 
Do Bari przyjeżdżają turyści, jednak nie po to by zwiedzać miasto, ale jedynie jako miejsce odpoczynku przed podróżą do miejsc takich jak np. Alberobello, Locorotondo czy Matery która stała się bardzo popularną destynacją z uwagi, iż kręcono tu jeden z ostatnich filmów z Jamesem Bondem pt. Nie czas umierać. Film ten odmienili oblicze miasta jaskiń sprzed 9 tys. lat. O Jamesie Bondzie pisałem również w kontekście włoskiej Sieny.

Bari ma jednak swoje piękno, które powinieneś odwiedzić przynajmniej raz. Idealnie byłoby spędzić tutaj kila nocy.

Przeczytaj więcej moich wpisów o Bari i Apulii.

Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA