Mediolan w czasach zarazy koronawirusa

Mediolan w czasach zarazy koronawirusa

Odwiedziliśmy Mediolan 6 lutego br. Nic wtedy nie zapowiadało tragedii jaka rozegra się w tym regionie kilka tygodniu później. 
Mediolan w czasach zarazy koronawirusa
Mediolan przed pandemią koronawirusa
W grudniu i styczniu zachorowania pojawiały się głównie w mieście Wuhan, w Chinach, ale już w połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się w całych Chinach a 13 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek poza Chinami - w Tajlandii.

Pierwszy przypadek koronawirusa w europie zdiagnozowano we Francji 24 stycznia. W drugiej połowie lutego ogniska zakażeń z setkami chorych wybuchły w Korei Południowej, we Włoszech oraz w Iranie.

Mediolan przed i w trakcie pandemii koronawirusa

Mediolan przed i w trakcie pandemii koronawirusa
Mimo wszystko, już wtedy zachowywaliśmy się uważnie. W zasadzie Wenecja i Mediolan to były jedyne większe miasta jakie odwiedziliśmy w przeciągu blisko dwutygodniowej samochodowej podróży po Włoszech.


Podróżując staramy się odwiedzać miejsca mniej znane i uczęszczane np. Cascata del Cenghen czy spacerując brzegami jeziora Como w Abbadia Lariana. Jak widać w poniższym filmie, nie spotykaliśmy nikogo na trasach naszych podróży.

Podobnie było także w innych dziesiątkach miejsc jakie odwiedziliśmy. Nie spotykaliśmy nikogo na szlaku. To nam zawsze odpowiadało, zwiedzanie poza sezonem ma dla nas największą wartość. 
Dziś jednak wiemy, że nasze podróżowanie od czasów koronawirusa się zmieni. Jeszcze nie wiemy jak i kiedy znów ruszymy w podróż.