TSA Michalski Niekrasz Kapłon

TSA Michalski Niekrasz Kapłon

W listopadzie 2019 roku powrót do działalności zapowiedział zespół TSA. Zespół zdecydował się na kontynuowanie działalności w nowym składzie i pod nową nazwą - TSA Michalski Niekrasz Kapłon.

TSA Michalski Niekrasz Kapłon w Hard Rock Pamela Pub
W listopadzie 2019 roku powrót do działalności zapowiedział zespół TSA

W połowie 2019 roku doszło do rozłamu w TSA. Andrzej Nowak i Stefan Machel postanowili rozstać się z pozostałymi muzykami.

Informujemy, że nasze wielokrotne propozycje wspólnego powrotu do aktywnej, muzycznej działalności zespołu TSA, nie znalazły zrozumienia i akceptacji Stefana Machela i Andrzeja Nowaka. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie działalności w nowym składzie personalnym. Naszym celem jest powrót do koncertowania i realizacja nowych nagrań, Pozdrawiamy fanów zespołu TSA i do zobaczenia na koncertach. / Janusz Niekrasz, Marek Kapłon, Damian Michalski /

Takie to właśnie oświadczenie zamieszczone zostało na nowym profilu TSA - sygnowanym nazwiskami Janusza Niekrasza, Marka Kapłona i Damiana Michalskiego.

Damian Michalski TSA Michalski Niekrasz Kapłon
Doszło również do zmiany wokalisty. Za mikrofonem - wokalistę Marka Piekarczyka zastąpił Damian Michalski
Doszło również do zmiany wokalisty. Za mikrofonem - wokalistę Marka Piekarczyka zastąpił Damian Michalski. Damian Michalski znany jest z m.in. z piątej edycji The Voice of Poland. Z Markiem Kapłonem występuje również w zespole Opiłki.


Do zespołu TSA Michalski Niekrasz Kapłon dołączyli gitarzyści Piotr Lekki i Maciej Wester.

Nowe TSA - TSA Michalski Niekrasz Kapłon

Pod koniec października 2019 r. zespół TSA Michalski Niekrasz Kapłon rozpoczął prace nad nowym materiałem. Pierwsze premierowe utwory zespołu można było usłyszeć na koncercie w Poznaniu. Są to utwory: Żarłacz, Jak jest i Niezwyciężony.

Marek Kapłon TSA
Pod koniec października 2019 r. zespół TSA Michalski Niekrasz Kapłon rozpoczął prace nad nowym materiałem
Koncert TSA Michalski Niekrasz Kapłon w Hard Rock Pamela Pub w Toruniu to powrót na scenę klubową. Półtoragodzinny program koncertu złożony był z klasycznych utworów grupy TSA i prezentacja nowych premierowych kompozycjami. Na powrót TSA na trasy koncertowe fani zespołu czekali 15 lat.


Jako support podczas koncertu wystąpił zespół Panzerflower.  Podczas koncertu zespół promował debiutancki album wydany przez HRPP Records.


Podczas koncertu w Pamela Pub nie zabrakło najpopularniejszego utworu TSA - tj. "51". Utwór ten pochodzi z debiutanckiego, koncertowego albumu Live. To wspomnienie przyjaciela, który odszedł tragicznie, który przedawkował i zmarł. Tekst jednoznacznie mówi o listopadowym wieczorze, w którym autor tekstu przechadza się cmentarnymi alejkami i wspomina dawne lata i łączącą ich przyjaźń.


Tytuł utworu 51 nawiązuje do próby przemytu 51 kg narkotyków – kilka lat przed powstaniem utworu, od przedawkowania zmarł wówczas przyjaciel Andrzeja Nowaka..

Kompozytorami utworu są Andrzej Nowak, oraz Marek Piekarczyk.  Autorem tekstu utworu 51 jest wieloletni współpracownik zespołu - Jacek Rzehak.Kompozycja znalazła się na wielu kompilacjach zespołu, ponadto jest to utwór najczęściej grany przez grupę na koncertach.

Obok „Autobiografii” grupy Perfect jest to jedyny polski utwór, który znalazł się na podium notowania Top Wszech Czasów Polskiego Radia Programu III.

Rozłam w TSA

TSA to jedna z największych legend polskiego rocka. Zespół powstał w Opolu w 1979 r. i zasłyną jako jeden z pionierów heavy-metalu w Polsce. Na scenie zadebiutował w 1981 roku po zwycięstwie podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie.

Janusz Niekrasz TSA
TSA to jedna z największych legend polskiego rocka

Do największych przebojów grupy należą m.in. piosenki "Mass Media", "51", "Trzy Zapałki" czy legendarny "Marsz Wilków" będący częścią ścieżki dźwiękowej filmu "Akademia Pana Kleksa".

Zespół TSA Michalski Niekrasz Kapłon po zmianach na swoim profilu Facebook zawarli taki apel:

ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA Z PROŚBĄ O USZANOWANIE NASZEJ WOLI !NIE ŻYCZYMY SOBIE ABY NA NASZYM FB ORAZ W KOMENTARZACH POSTÓW, KTOKOLWIEK OBRAŻAŁ KTÓREGOKOLWIEK Z CZŁONKÓW ZESPOŁU TSA.
To co jest, czy było pomiędzy członkami zespołu, to prywatna sprawa i nikt nie ma prawa oceniać czyichś decyzji oraz obrażać kogokolwiek.


Nowości - Koncert TSA w Hard Rock Pubie Pamela. Zobacz fotorelację oraz wideo!