Zdunowice Puchar Polski i Europu (esdra) ~ Okiem obiektywu

Zdunowice Puchar Polski i Europu (esdra)

Podczas Zawodów Psich Zaprzęgów w Zdunowicach można było zobaczyć w akcji husky syberyjskie, alaskan malamute, psy grenlandzkie, wilczaki, alaskan husky, greystery, eurodogi.Były zaprzęgi złożone z 12 psów i mniejsze. Wyścigi odbywały się już po raz drugi w Zdunowicach.

W dniach 16 i 17 października w słoneczny weekend tuż obok pensjonatu „Chata Baryła”, odbyły Wyścigi Psich Zaprzęgów – Puchar Europy, Puchar Polski, Liga Zaprzęgowa, Puchar Samoyeda. Zawody odbyły się w „drylandzie”, czyli warunkach bezśnieżnych. Musherzy wraz ze swoimi czworonogami konkurowali ze sobą na wózkach trój - i czterokołowych, hulajnogach, rowerach, a także w canicrossie – biegnąc z psem. Długość tras wynosiła od 4,1 do 7,5 km.

Na starcie stanęło około stu zawodników. Wśród nich było wielu wybitnych musherów polskich i zagranicznych.

Jak przyznają sami sportowcy, trasa była trudna i urozmaicona.

Drugi dzień zawodów również był interesujący i udany. Na trasę ruszyły kolejno zaprzęgi, najpierw te najdłuższe, a na końcu canicross. Czasami różnice pomiędzy zawodnikami wynosiły kilka sekund, więc rywalizacja była zacięta, ale jak zwykle rywalizacja przyjacielska. Dzieci też mogły ze sobą konkurować w Wyścigu Samojeda, konkursie wiedzy o sporcie zaprzęgowym, a także konkursie plastycznym.

Źródło: Gazeta Kartuska/Magdalena Zańko
R E K L A M A