Za kulisami stadionu Tarczyński Arena

Za kulisami stadionu Tarczyński Arena

Podczas ostatniej wizyty we Wrocławiu na Influencer Live Wrocław miałem przyjemność zwiedzić jeden z najbardziej spektakularnych obiektów w Polsce - Stadion Tarczyński Arena (dawniej znany jako Stadion Miejski we Wrocławiu).

Główne wejście na murawę z widokiem na tunel, którym zawodnicy wchodzą na boisko.

Jest to miejsce o bogatej historii i nowoczesnej architekturze. Stadion ten był jednym z gospodarzy Euro 2012, gdzie odbyły się trzy mecze fazy grupowej, w tym emocjonujące spotkanie Reprezentacji Polski. Wpisanie się w annały piłkarskiej historii naszego kraju sprawiło, że stał się on symbolem sportowych sukcesów i ducha rywalizacji.
 
   
Można się zastanawiać, skąd nazwa Tarczyński Arena? Otóż, w 2021 roku podpisano sześcioletnią umowę sponsorską z przedsiębiorstwem Tarczyński, co zaowocowało zmianą nazwy stadionu. To jednak tylko jeden z aspektów jego fascynującej historii.
 
Budowla ta wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym designem. Przy planowaniu tego obiektu wybrano projekt J.S.K. Architekci Sp. z o.o., który zaskakuje przede wszystkim elewacją z półprzezroczystej siatki wykonanej z włókna szklanego pokrytego teflonem. Ta innowacyjna technologia sprawia, że stadion przypomina chiński lampion, czyniąc go jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów we Wrocławiu.
 
Ściana z proporcami sportowymi, prezentująca historię i sukcesy Śląska Wrocław wraz z innymi znaczącymi momentami sportowymi
Wnętrze szatni piłkarskiej, z rzędami koszulek, butami i indywidualnymi miejscami dla zawodników
 
Stadion Tarczyński Arena posiada pojemność 45 105 miejsc, co sprawia, że każdy mecz czy wydarzenie jest tu prawdziwym spektaklem. A dla tych, którzy cenią komfort, dostępne są luksusowe loże z przepięknym widokiem na murawę.
 
Co warto podkreślić, to fakt, że stadion ten jest dostosowany do potrzeb wszystkich swoich gości. Zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla tych z problemami ze wzrokiem czy słuchem zostały przygotowane specjalne udogodnienia.
 
Detal murawy ze stadionowym oświetleniem, podkreślającą jakość trawnika używanego do profesjonalnych meczów.
Wnętrze pomieszczenia zatrzymań z ławkami i wyposażeniem stosowanym podczas meczowych incydentów.
 
Jednak to, co najbardziej zapadło mi w pamięć podczas mojej wizyty, to wszechstronność tego obiektu. Na jego terenie można znaleźć nie tylko miejsca związane ze sportem, ale także sale konferencyjne, siłownię czy zadaszony tor gokartowy. W zimie atrakcją jest tu lodowisko, które przyciąga wielu mieszkańców Wrocławia.
   
Lokalizacja stadionu jest również godna uwagi. Znajduje się on w malowniczej okolicy, między rzeką Ślęza a Parkiem Pilczyckim. Bliskość takich atrakcji jak Kąpielisko Glinianki czy rzeka Odra sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.
 
Podsumowując, moja wizyta na Stadionie Tarczyński Arena była niesamowitym doświadczeniem. To miejsce, które łączy w sobie historię, nowoczesność i pasję do sportu. Jeśli będziecie we Wrocławiu, koniecznie odwiedźcie ten obiekt!
  

Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA