Locorotondo - najbardziej świąteczne miasto na Świecie ~ Okiem obiektywu

Locorotondo - najbardziej świąteczne miasto na Świecie

By poczuć magię Świąt, dobrym pomysłem jest wyjechać z miejsca w którym na co dzień żyjemy. Można wyjechać na przykład do Popradu na Słowacji, by odwiedzić największy Jarmarku Bożonarodzeniowym (przynajmniej największy jaki ja widziałem), ale można wyjechać jeszcze dalej. Zapraszam Was do najbardziej odjechanej miejscowości, w której, klimat świąteczny może Cię nawet przytłoczyć. Zapraszam Was do Locorotondo we Włoszech (Apulia). 
 
Locorotondo - najbardziej świąteczne miasto na Świecie

Liczne miasta otaczające stolicę Apulii - Bari, każdego roku potrafią zaskoczyć tysiące osób, którzy decydują się odwiedzić te miejsca w okresie Bożego Narodzenia. Częściowo dlatego, że ich architektura sprawia, że są one już same w sobie są bardzo charakterystyczne i piękne, częściowo dlatego, że miasta te, w okresie Bożego Narodzenia, decydują się na świąteczne udekorowanie całych historycznych centrów miast. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, ale miasta te nie spoczywają na kilku dekoracjach, znajdziesz ich tu setki, jeśli nie więcej
 

Locorotondo - najbardziej świąteczne miasto Apulii

 
Będąc w okresie świątecznym w Apulii, staniesz się świadkiem prawdziwej rywalizacji między różnymi miastami, o miano najpiękniej udekorowanych. W tej rywalizacji, Locorotondo, nie ma sobie równych. 
 
   
W Locorotondo przygotowanie do Bożego Narodzenia rozpoczynają sie bardzo wcześnie - bo już w listopadzie. Miasto już wtedy rozpoczyna ozdabianie wąskich historycznych ulic wieloma dekoracjami: kokardami, gwiazdkami, bąbkami i jodłowymi gałązkami. Spacer alejkami Locorotondo jest jak wejście do bajkowego lasu, z setkami ozdób, co sprawia, że ​​atmosfera jest magiczna i absolutnie nie do przeżycia w innm miejscu. 
  
Locorotondo - najbardziej świąteczne miasto Apulii
Locorotondo - najbardziej świąteczne miasto Apulii
  
Nie przegap ceremonii zapalenia wszystkich ozdób, które co roku zaplanowane jest na 20 listopada. Tak udekorowane miasto zostaja aż do 21 lutego. 
 
 
Przeczytaj więcej moich wpisów o Bari i Apulii.
     
Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA