Spotkanie z egzorcystą ~ Okiem obiektywu

Spotkanie z egzorcystą

Łańcuch jest ręka świętego, który ze swoim potężnym wstawiennictwem u Boga wyprasza łaskę wszystkich tych, którzy przychodzą do ołtarza.
Spotkanie z egzorcystą
Spotkaliśmy się z egzorcystą - najsłynniejszym egzorcystą swojego czasu. To Święty Vicinio. Święty był pierwszym biskupem Kościoła w Sarsina, kościoła który odwiedziliśmy w trakcie naszej podróży po Włoszech. Do dziś moc egzorcyzmu przez wiele osób jest potwierdzana.

Na biskupa tego kościoła w Sarsina, Vicinio wybrany został nie tylko przez lud ale bezpośrednio przez samego Boga. Podczas wyborów biskupa wszyscy się modlili. Na górze kościoła, gdzie modlił się sam Vicinio, pojawiła się infuła Episkopatu która była niesiona przez dwa anioły. Scena ta jest przedstawiona na obrazie w ołtarzu w kaplicy poświęconej św. Vicinio. Sam Święty żył na przełomie III i IV wieku a zmarł 28.08.330r. a władzę biskupią sprawował przez 27lat i 3 m-ce.
Spotkanie z egzorcystą
Świętego nazywano cudotwórcą już za życia. Był charyzmatykiem, modlił się i medytował nosząc na swojej szyi żelazną obrożę którą sam zrobił. Dodatkowo wieszał na niej kamień. Gdy zdejmował klamrę z szyi, okazało się, że ludzie opętani i dręczeni przez złe duchy po przyłożeniu jej do szyi lub głowy zostawali uwalniani od złego ducha. Po śmierci św. Vicinio jego obroża zachowała się i jest przechowywana w bocznej kaplicy, w specjalnym tabernakulum.

Zainteresowały Cię nasze podróże po Włoszech? Chciałbyś otrzymać za darmo miesięczny dostęp do kursu online: Włoski dla początkujących? Wystarczy, że klikniesz w poniższy baner i wypełnisz formularz. Sprawdź, jak wygodna i skuteczna jest nauka.


Święty Vicinio znał się z diabłem jak nikt inny. Swoim legendarnym magicznym kołnierzem wypędzał demony. Był to jeden z najsłynniejszych egzorcystów tamtych czasów. Jego moc wypędzania diabła kultywowana jest do dnia dzisiejszego. Do dziś do Sarsiny przybywa wielu pielgrzymów prosząc o łaski. Przybywają chorzy ale przede wszystkim opętani, dręczeni i zniewoleni przez diabła.

Łańcuch jest ręka świętego, który ze swoim potężnym wstawiennictwem u Boga wyprasza łaskę wszystkich tych, którzy przychodzą do ołtarza.

Każdego roku, 28 sierpnia - w rocznice śmierci Świętego Vicinio, do Sarsina przybywa wielu pielgrzymów. Tego dnia odbywa się uroczysta Msza Święta i procesja z relikwiami św. Vicinio po Sarsinie ale także występy, wystawy, stragany i wspólna zabawa. Wspólne świętowanie kończy się pokazem sztucznych ogni. Tego dnia ofiaruje się zgromadzonym wiernym kołnierz San Vicinio do pocałowania.
Spotkanie z egzorcystą
Spotkanie z egzorcystą
Kołnierz San Vicinio był i jest bardzo dobrze znany w tradycji religijnej tego regionu. Święty pojawia się również nad ołtarzem, który przedstawia Madonnę z Dzieciątkiem z ukoronowanym Świętym Viciniusem, dziełem Ippolito Scarselli znanym jako Lo Scarsellino. Pamięć o świętym jest obecna wszędzie: na końcu prawej nawy znajduje się poświęcona mu kaplica, zbudowana z inicjatywy biskupa Paolo Calbetti w 1755 r. San Vicinio pojawia się także w wotywnych obrazach wzdłuż murów wykonanych przez Michele Valbonesi w latach 1755–1760 na podstawie starożytnego lekcjonarza z XII wieku i opowiadających poprzez obrazy o najważniejsze wydarzeniach z życia biskupa.

Egzorcyzmy i modlitwy o uwolnienie od złego ducha - Modlitwa do Św. Vicinio

Prosimy Cię Panie Jezu Chryste
Synu Boga żywego, który z Woli Ojca
i za sprawą Ducha Świętego
umierając zniszczyłeś śmierć
i dałeś życie światu
zmiłuj się nad nami
i okaż nam Swoje Miłosierdzie.
Przez wstawiennictwo św. Vicinio
wybaw nas od wszelkiej nieprawości i od wszelkiego zła,
byśmy byli zawsze wierni Twojej Ewangelii
i nigdy się od niej nie oddzielili,
Tylko Ty jesteś naszym Panem, Zbawicielem, Jedynym Bogiem
Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Amen

Ojcze Nasz...

Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...

Św. Vicinio- módl się za nami


Katedra Santa Maria Annunziata Sanktuarium San Vicinio pochodzi z epoki bizantyjskiej i stanowi jeden z najważniejszych przykładów romańskich budowli we Włoszech.