Przeżyłem katastrofę samolotu ~ Okiem obiektywu

Przeżyłem katastrofę samolotu

Zapewne zdarzyło Ci się oglądać cykl programów Discovery - Katastrofy w Przestworzach. To co przeżyłem - mogło by być scenariuszem do kolejnego odcinka. Wszystko zaczęło się na lotnisku w Moskwie. 
Jeśli jesteś fanem lotnictwa to to miejsce jest dla Ciebie. Ocal Beoinga 737 w GearUP.
Nie trzeba być certyfikowanym pilotem, aby spróbować swoich sił w symulatorze lotu. W poznańskiej kawiarni uruchomiono pierwszy w Polsce profesjonalny symulator lotów. W roli pilota wielkiego samolotu pasażerskiego sprawdzić się może każdy.

Główną atrakcją kawiarni jest profesjonalny i jedyny taki w Polsce ogólnodostępny symulator lotów, z którego dotychczas mogli korzystać jedynie kandydaci na prawdziwych pilotów. – GearUP! (ang. podwozie w górę!) to jedyny w Polsce pełnowymiarowy i funkcjonalny symulator samolotu pasażerskiego B737NG
Ważąca 79-ton maszyna wyposażona jest w 588 przełączników i przycisków, 235, kontrolek, 12 zegarów i wskaźników, 10 wyświetlaczy nawigacyjnych, 9 dźwigni sterowych, 5-cio metrowy system wizyjny HD otaczający kokpit. Siedząc w symulatorze ramię w ramię z instruktorem każdy czuje się jak kapitan w prawdziwym samolocie. 5-cio metrowy system wizyjny, na którym wyświetlany jest obraz daje nam wrażenie głębi i przechyłu maszyny. Osoby, które są poza kokpitem i widzą to z boku, zachowują się, jak w tramwaju. Obraz teoretycznie się nie przechyla, ale pracujemy ciałem, nasz błędnik jest rewelacyjnie oszukiwany.
Polecieć można wszędzie, na każde lotnisko na świecie i w każdych warunkach atmosferycznych. Loty innych można obserwować z kawiarni SkyCafe lub samemu zasiąść za sterami wielkiego statku powietrznego.


Więcej informacji o GearUP! na stronie internetowej www.gearup.aero