Pałac Ostromecko

Pałac Ostromecko

Znam to miejsce od lat. Z roku na rok to miejsce jest piękniejsze. Mowa o Zespole pałacowo-parkowym w Ostromecku.
W ostatnim czasie przyśpieszyły prace remontowe w tzw. Pałacu Nowym, większym obiekcie. W nim znajduje się m.in. restauracja i odbywają się koncerty. Remontowane są tarasy od strony parku. Z nich roztacza się piękny widok na 38-hektarowy, ostromecki park. Poprawić się ma m.in. ich  odwodnienie. Wykonane zostaną nowe izolacje oraz naprawione przyległe do nich ściany.
W pałacu odnowiono już parkiety, posadzki i instalacje wewnętrzne.
W skład ostromeckiego zespołu wchodzi także, znajdujący się na wysokiej skarpie tzw. Pałac Stary z połowy XVIII wieku.

Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie

W tej sesji nie wszystko poszło po mojej myśli. Starannie dobrałem plener, zabrałem blende fotograficzną, lampę błyskową Yongnuo YN685 Speedlite dedykowaną do mojego Nikona D5600. Przeczyszczone obiektywy, odpowiednie filtry ... ale zapomniałem baterii do aparatu. Została w domu w ładowarce.


Jedyny aparat jaki miałem wtedy ze sobą to był aparat w telefonie Samsung Galaxy A6. Tak właśnie powstały wszystkie powyższe zdjęcia.


Samsung przyzwyczaił nas do tego, że jego smartfony, maja dość dobre aparaty, które w danej klasie cenowej wyróżniają się pozytywnie na tle konkurencji. Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że rywale nie śpią i z roku na rok poprawiają jakość aparatów, więc różnice zaczynają się powoli zmniejszać.W porównaniu do Galaxy A5 2017 nowszy A6 oferuje trochę bardziej nasycone kolory, ale szczegółowość stoi na zbliżonym poziomie. Drobne różnice na korzyść A6 widać tylko w czasie oglądania zdjęć w pełnym powiększeniu.