Lampa błyskowa to podstawa - Yongnuo YN685 Speedlite

Lampa błyskowa to podstawa - Yongnuo YN685 Speedlite

Trzecim najważniejszym elementem wyposażenia każdego fotografa jest lampa błyskowa. O ile w wielu wypadkach poradzimy sobie bez lampy, o tyle w pomieszczeniach może okazać się ona niezbędna. 
Yongnuo YN685 Speedlite - Lampa błyskowa to podstawa
Wykonując zdjęcia w pomieszczeniach, każdy fotograf oprócz lampy na aparacie powinien pomyśleć jeszcze o dwóch dodatkowych umieszczonych w różnych miejscach pomieszczenia na statywach. Działają one bezprzewodowo i używa się ich, by uzyskać ładną kontrę.

Czego warto szukać? Zamienników! Obecnie powstaje wiele dobrych lamp, które nie są produkowane przez producentów aparatów, a radzą sobie równie dobrze, kosztując znacznie mniej niż oryginały. Idealnym wyborem dla Nikona są lampy Yongnuo. Najtańsze lampy do Nikona kosztują nawet nieco ponad 200 złotych. Ja proponuję nieco lepszy, ale nadal tani model. Yongnuo YN-685 oferuje naprawdę dobre światło i radzi sobie bardzo dobrze, a kupić ją można za 430 zł. Na początek w zupełności wystarczy.

Lampa ta posiada wbudowany odbiornik YN-622C, który umożliwia bezprzewodową pracę w systemie E-TTL II przy użyciu wyzwalacza YN-622C, sterownika YN-622C-TX oraz wyzwalanie za pomocą urządzeń YN-560IV, YN-560TX i RF-605/RF-603II/RF-603.


YN-685 jest lampą o bardzo dużej mocy. Liczba przewodnia przy ISO 100 i 200 mm wynosi aż 60. Tak duża moc zapewnia komfort użytkowania. Dodatkowo, dioda wspomagająca autofocus znacznie przyspiesza ustawianie ostrości w ciemności, co usprawnia pracę z lampą.

Obracana i uchylana głowica Głowica lampy YN-685 umożliwia regulację zarówno w pionie (-7 do 90 stopni) jak i poziomie (-180 do 180 stopni). Takie rozwiązanie pozwala na odbicie błysku pod dowolnym katem, od praktycznie dowolnej powierzchni (np. ściany czy sufitu) uzyskując przy tym zdecydowanie bardziej plastyczne oświetlenie niż przy błysku bezpośrednim.