Toruń. Idealne miejsce na wycieczkę szkolną

Toruń. Idealne miejsce na wycieczkę szkolną

Toruński, średniowieczny zespół miast, to jedno z 15 miejsc w Polsce, które wpisane zostały na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tym samym, pokazanie tego miasta najmłodszym, powinno być naszym rodzicielskim obowiązkiem. Dzieci powinny znać historię naszego kraju, a Toruń, odegrał kluczową rolę w jej tworzeniu. Wycieczka do Torunia, jest jednym, z najlepszych sposobów, jeśli chodzi o pokazanie dzieciom tego, jak piękne i ciekawe pod względem architektonicznym i zabytkowym, jest to miasto.
Tanie wyjazdy szkolne
Krzywa Wieża w Toruniu
Nie zawsze mieszkałem w Toruniu. Tu jednak urodził się mój syn i mieszka tu od zawsze. Zastanawiałem się, czy uczeń Szkoły Podstawowej - także z Torunia, ma wystarczającą wiedzę i świadomość jak w ważnym, pięknym i historycznym mieście mieszka? Nie sadze. Nawet będąc mieszkańcem tego miasta - cyklicznie wybieramy się wspólnie na wycieczki "po mieście". Polecam także innym rodzicom, nauczycielom zwiedzanie Torunia.

Wycieczka do Torunia – co warto zobaczyć?

Toruń - Wycieczki szkolne
Brama mostowa
Wycieczki do Torunia to oczywiście mnóstwo atrakcji. Jedną z nich, jest z całą pewnością zwiedzanie ruin Zamku Krzyżackiego. Zamek Krzyżacki, to nie tylko historia. To także miejsce, które jest niezwykle ciekawe pod względem architektonicznym. Zlokalizowany tuż nad samą Wisłą, pełen, dobrze zachowanych, elementów pełniących funkcje obronne, z pewnością będzie atrakcyjnym miejscem do zwiedzania przez najmłodszych. To jednak nie wszystko. W wycieczkach do Torunia, które organizowane są np. przez Atas Wycieczki Szkolne, obowiązkowym punktem programy jest zwiedzenie toruńskiej Starówki. Średniowieczny Ratusz, Kamienica Pod Gwiazdą, katedra św. Janów – to tylko niektóre miejsca, które koniecznie powinny zostać pokazane najmłodszym w czasie wycieczki do Torunia.

Muzeum Piernika – nauka poprzez zabawę

Toruń - wycieczki klasowe
Pomnik Mikołaja Kopernika
Toruń jest jednak atrakcyjny nie tylko pod względem architektonicznym. Niemalże każdy wie, że jest to miasto, które słynie z pierników. Żywe Muzeum Piernika, ma przygotowany specjalny program dla dzieci, w czasie którego uczą się one jak powstawały pierwsze, tradycyjne pierniki toruńskie. Animatorzy bardzo ciekawie opowiadają o recepturze, sposobach wypiekania, jak również opowiadają historię toruńskiej Katarzynki. Dla dzieci to frajda – mogą one własnoręcznie ulepić prawdziwy, toruński piernik, który będzie fantastyczną pamiątką z wycieczki do Torunia.

Jak zatem widać, w Toruniu atrakcji dla najmłodszych nie brakuje. Dzieci mogą poznać nie tylko historię czy architekturę miasta, ale też dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury, czy tradycji toruńskich.


Wycieczki szkolne w naszym kraju są bardzo popularne. Niestety wiele dzieci skarży się na nudności związane z chorobą lokomocyjną. Teraz można je skutecznie zniwelować stosując angielskie opaski akupresurowe SEA-BAND. Przeczytaj więcej o opaskach przeciwwymiotnych.
SEA-BAND | Oryginalne akupresurowe opaski przeciwwymiotne | Naturalne i niefarmakologiczne na chorobą lokomocyjną, poranne mdłości lub skutki zabiegów medycznych.