Opaska przeciwwymiotna SEA-BAND. Czy działa?

Opaska przeciwwymiotna SEA-BAND. Czy działa?

Jako dziecko pamiętam, że bywały momenty, że czułem się źle podczas jazdy samochodem, podróżując np. z rodziną. Zawsze byłem z tyłu samochodu, w wyniku czego za każdym razem, gdy podróżowaliśmy, czułem tą znaną falę mdłości.
 
Opaska przeciwwymiotna SEA-BAND. Czy działa?
 
Jako osoba dorosła często podróżuje samochodem, ale staram się zawsze prowadzić samochód. Nie wyobrażam sobie nadaj podróżowania jako pasażer i jednoczesnego pracowania na laptopie czy czytania notatek. Te stare znajome uczucia zaczynają wtedy powracać.

Podobne dolegliwości ma mój syn. Choroba lokomocyjna może być prawdziwym wyzwaniem, a wszystko, co mogłoby ułatwić nam podróżowanie, jest dla nas wybawieniem.

W trakcie naszych podróży, przetestowaliśmy już chyba wszystkie sposoby na chorobę lokomocyjną - ostatecznie najskuteczniejsza okazała się akupresura za pomocą opaski SEA-BAND. Pomimo naszego sceptycyzmu, okazało się, że ta opaska przeciwwymiotna naprawdę działa. Zobaczcie tą spontaniczną reakcję syna.
 

 

Jak działa SEA-BAND?

 
Działanie opasek akupresurowych SEA-BAND polega na ciągłym ucisku punktu akupresurowego P6 (Nei-Kuan) znajdującego się pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami w okolicach nadgarstka. Punkt ten odpowiada za zapobieganie lub hamowanie mdłości i wymiotów.

Opaski akupresurowe SEA-BAND nosi się na obydwu nadgarstkach, plastikowa kulka umieszczona na wewnętrznej stronie opaski uciska punkt akupresurowy Nei-Kuan i zapobiega lub niweluje objawy nudności. Działanie opaski odczuwalne jest z reguły już po kilku minutach (nawet po 2-5 min) i utrzymuje się tak długo, jak długo są noszone. W przypadku mdłości towarzyszących ciąży opaski należy nosić przez cały dzień lub też w godzinach porannych, przez cały okres występowania tych dolegliwości.

Opaski te nie mają skutków ubocznych i nadają się także do wielokrotnego użytku.
 
Jak działa SEA-BAND?
Jak działa SEA-BAND?
 
Zamawiając opaskę Sea-Bands otrzymuje się również książeczkę Happy Holiday Activity. Od kolorowanki po zabawę w wyszukiwanie słów i wiele więcej pomysłów na urozmaicenie podróży i w naszym wypadku - odciągnięcie od smartphona.

Wiem z własnego doświadczenia, że kiedy odczuwasz skutki choroby lokomocyjnej, potrzebujesz lekarstwa, które działa szybko, a producent SEA-BAND deklaruje, że tak się stanie już od 2 do 5 minutach, o ile je włożysz, zanim poczujesz mdłości.
 
Jak działa SEA-BAND?
Jak działa SEA-BAND?
 
Pomimo, że posiadamy zestaw opasek dla syna (różni się m.in. wielkością z tymi dla osób dorosłych), postanowiłem i ją wypróbować. Nie wiem na ile jest to samo przeświadczenie, że ta opaska może pomagać a na ile jest to faktycznie działanie to jestem wstanie uwierzyć synowi, iż po blisko 8 dniach podróżowania samochodem, podzielił się tą spontaniczną opinią (powyżej).
 

Skuteczność SEA-BAND

 
Na przestrzeni kilkudziesięciu lat sprzedaży, opaski akupresurowe przeszły ponad 140 testów klinicznych, a wzięło w nich udział ponad 15.000 pacjentów: Wpływ opasek akupresurowych SEA-BAND na chorobę lokomocyjną Szpital San Carlo Borromeo, Mediolan, Włochy. Profesor G. Canova 1990 r.
 
Skuteczność SEA-BAND
Skuteczność SEA-BAND
 
Testy przeprowadzono między 31 stycznia a 31 marca 1990 r. na grupie dzieci z oddziału pediatrycznego szpitala, w wieku 2-15 lat z silną chorobą lokomocyjną. Kwestionariusz badań oddały 62 osoby. W 55 przypadkach (88,7%) wyniki były znakomite.
 
WNIOSKI: Wybrani badani należeli do trudnych przypadków i zazwyczaj doświadczali silnych wymiotów podczas krótkich podróży.
 
Skuteczność SEA-BAND
 
Biorąc pod  uwagę pozytywne wyniki badań i oczywisty brak efektów ubocznych, opaski SEA-BAND mogą być skutecznym sposobem zapobiegania choroby lokomocyjnej u dzieci.