Toruńskie Vademecum Kulturalne ~ Okiem obiektywu

Toruńskie Vademecum Kulturalne

Toruńskie Vademecum Kulturalne to nowe cykliczne wydarzenie jakie zagościło w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Jest to spotkanie ludzi zajmujących się kulturą, którzy rozmawiają o wartych polecenia wydarzeniach i inicjatywach z jakich możemy korzystać w Toruniu i jakie przygotowują dla mieszkańców instytucje i artyści.
Podczas drugiego Vademecum dyskusję prowadzili: Marta Siwicka i Grzegorz Giedrys, całość poprowadził Łukasz Wudarski. Gościem specjalnym byłą Joanna Rozkosz, aktorka grająca w spektaklu Dziadek do Orzechów. Nowe historie w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Drugie Toruńskie Vademecum Kulturalne miało dwa oblicza. W pierwszej części wraz z goszczącymi krytykami, przedstawione zostały aktualne premiery teatralne, muzyczne i literackie, rozmawiano też o budzących najwięcej emocji wystawach jakie proponują toruńskie muzea i galerie.
W drugiej odsłonie podsumowano wydarzenia kulturalne jakie miały miejsce w roku 2018. Krytycy wybrali też działania które najbardziej zapadły im w pamięć dzięki swojej oryginalności, nietypowości, czy wreszcie jakości artystycznej.