Kamila Urzędowska i film Chłopi triumfują na Tofifest

Kamila Urzędowska i film Chłopi triumfują na Tofifest

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu zakończył się niezwykłym sukcesem dla Kamili Urzędowskiej oraz filmu "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugha Welchmana. Wydarzenie to przyniosło artystce Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN, a sam film zdobył nagrodę w konkursie From Poland, przyznawaną przez publiczność.

Kamila Urzędowska odbiera Złotego Anioła na festiwalu Tofifest

Kamila Urzędowska, odtwórczyni roli Jagny Paczesiówny w "Chłopach", odebrała swoją nagrodę z wielkim wzruszeniem. W swojej przemowie powiedziała:
 
Czuję się onieśmielona i wzruszona. Dziękuję wszystkim organizatorom za zorganizowanie tego cudownego wydarzenia. Czuję się tutaj wspaniale, Toruń to piękne miasto. Bardzo chciałabym podziękować ludziom, dzięki którym tutaj jestem, a mianowicie DK i Hughowi Welchmanom, którzy stworzyli ten film, i zaufali mi, że będę w stanie zagrać taką rolę. Chciałabym podziękować całej ekipie, która pracowała przy tym filmie, bo stworzyła wspaniałe warunki, dzięki którym mogłam z pełną wrażliwością i odpowiedzialnością stworzyć rolę Jagny. Chciałam też podziękować dwóm wyjątkowym kobietom, które wspierają mnie na co dzień, czyli moim agentkom. Dziękuję, ta nagroda jest dla Was.
 
Sukces Kamili Urzędowskiej na festiwalu Tofifest
  
Nagrodę w konkursie From Poland, gdzie zwycięzcę wybiera publiczność, otrzymał film Chłopi. Dorota Stalińska, odbierając nagrodę w imieniu Welchmanów, wyraziła swoją wdzięczność:

Dorota Stalińska odbiera nagrodę publiczności dla filmu Chłopi na Tofifest w Toruniu
 
Wiem, że Dorota i Hugh będą szczęśliwi, i w ich imieniu serdecznie państwu dziękuję, że dokonaliście takiego wyboru; według mnie absolutnie słusznego.
   
Podczas ceremonii, Łukasz Maciejewski, podkreślił wyjątkowość Tofifest:
 
Łukasz Maciejewski podkreśla wyjątkowość festiwalu Tofifest
  
Ten wspaniały festiwal powierza mi funkcję kuratora tej sekcji wyboru filmów. Cieszę się, bo rzeczywiście to unikatowa sprawa, że jury stanowicie Państwo, widzowie i wydaje mi się, że to ma głębszy sens, bo uczestnicząc w spotkaniach, prowadząc je między innymi pośród innych wspaniałych dziennikarzy, to daje się zauważyć, że Tofifest jest wyjątkowe, myślę, zarówno w frekwencji, jak i jakości, dociekliwości, uważności widzów zadających pytania, więc gdybym mógł przyznać prywatną nagrodę dałbym ją państwu. Bardzo dziękuję.
 
Kamila Urzędowska swoją autentyczną i emocjonalną kreacją Jagny w „Chłopach” zdobyła serca zarówno jurorów, jak i publiczności, co jest dowodem jej talentu i zaangażowania. Nagroda Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN to ważne wyróżnienie, które z pewnością otworzy przed nią nowe możliwości w europejskim kinie.
 
Film "Chłopi", bazujący na powieści Władysława Reymonta, został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, co zaowocowało przyznaniem mu nagrody w konkursie From Poland. Jest to kolejne potwierdzenie, że polska kinematografia potrafi tworzyć dzieła o dużej wartości artystycznej i emocjonalnej, które poruszają widzów i zdobywają uznanie na międzynarodowej arenie.
 
Tofifest w Toruniu po raz kolejny udowodnił, że jest festiwalem, który promuje wyjątkowe talenty i wartościowe filmy, będąc miejscem spotkań artystów i miłośników kina z całego świata.