Zadbaj o dłonie - rękawiczki ~ Okiem obiektywu

Zadbaj o dłonie - rękawiczki

Do bikejoringu, canicrossu czy psiego zaprzęgu, zimą czy latem, warto zadbać o swoje dłonie. Rękawiczki.

Rękawice - psie zaprzęgi z wełny Malamuta (red. to nie żart)
Producent: Rower-Land
Cena: ok 50 PLN

Rękawice wykonane ręcznie w 100% wykonana z wełny malamuta poddanego wcześniejszemu oczyszczeniu. Doskonale nadaje się w każdym przypadku.

Rękawiczki bikejoringowe (rowerowe) Accent Duster
Dostępne rozmiary: S-XXL
Cena: ok 60 PLN

Gdy zobaczyłem te rękawiczki po raz pierwszy byłem lekko zdziwiony ich wyglądem od strony dłoni, a dokładnie dziwnymi przeszyciami na poduszkach z wyściółką mającą zwiększać komfort jazdy.

Używałem tych rękawiczek zarówno w warunkach startowych, jak i przy zwykłej jeździe rowerem (maratony MTB) – w oby warunkach rękawiczki spełniły moje oczekiwania. Oprócz wspomnianych wyżej poduszek rękawiczka od strony dłoni pokryta jest przyjemną w dotyku skórą syntetyczną z dodatkowymi ok. 30 otworkami zwiększającymi wentylację.

Żywot rękawiczek na pewno przedłuży też dodatkowe wzmocnienie ze skórki pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Kolejne wzmocnienie dodano na krawędzi dłoni, pewnie nie zaszkodzi. Drobne wstawki odblaskowe to raczej elementy dekoracyjne. Na środkowym palcu w obu rękawiczkach dodano wystający kawałek materiału, który ma ułatwiać zdejmowanie. Dla mnie to za mało, taki uchwyt powinien być jeszcze co najmniej na palcu serdecznym, a najlepiej gdyby znalazły się na wszystkich palcach. Zdejmowanie to jedyny moment dyskomfortu związany z tymi rękawiczkami.

Reasumując: rękawiczki Accent Duster sprawdziły się bardzo dobrze. To przemyślana konstrukcja. Po założeniu rękawiczek wszystko działa jak należy. Aż tak dobrze, że można o nich zapomnieć.


Rękawiczki canicrossowe (biegowe)- Kalenjii jedwabne rękawiczki
Dostępne rozmiary: XS, SMALL, MEDIUM, LARGE, EXTRA LARGE, XXL
Producent: Kalenji
Cena: 19,99 PLN

Przeznaczenie: do biegania gdy jest zimno (do temperatury 0° C).

Rękawiczki dobrze chronią przed zimnem do 0°C przy bezwietrznej pogodzie. Praktyczne zajmują naprawdę niewiele miejsca a podczas biegu nie przeszkadzają w kieszeni. Lekkie i ciepłe. Jedwab zapewnia lepsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Rękawiczki zaopatrzone są w element odblaskowy zapewniający widoczność w ciemności.

Rękawiczki canicrossowe (biegowe)- Kalenjii na porę przejściową
Dostępne rozmiary: SMALL, MEDIUM, LARGE, EXTRA LARGE, XXL
Producent: Kalenji
Cena: 49,99 PLN

Idealne do ochrony przed niepogodą przy niskiej temperaturze. Materiał główny = 100% poliester. Nadgarstek = 95% poliamid; 5% elastan.


Rękawiczki canicrossowe (biegowe)- Kalenjii nieprzewiewne
Dostępne rozmiary: SMALL, MEDIUM, LARGE, EXTRA LARGE, XXL
Producent: Kalenji
Cena: 69,95 PLN

Do ochrony przed niepogodą, idealna do biegania przy niskiej temperaturze. Wyposażone w membranę chroniącą przed zimnem, deszczem i wiatrem. 93% poliester, 7% poliuretan.