W wakacje maszerzy nie próżnują

W wakacje maszerzy nie próżnują

Poza sezonem zaprzęgowym, zawodnicy Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów nie próżnują. Wakacje to naturalny czas aby przygotować się kondycyjnie do następnego sezony zaprzęgowego. Dobry maszer w okresie wakacyjnym nie zapomina także o treningu swoich psów.

Podczas ostatniego weekendu maszerzy licznie startowali w imprezach na terenie całego kraju.


20.06.2009 GDAŃSK
Podczas II edycji Bike Tour Gdańsk Związek Sportu Psich Zaprzęgów w dyscyplinie bikejoring reprezentował zeszłoroczny Mistrz Europy - Igor Tracz, zajmując trzecie miejsce w kategorii masters. Bike Tour to wyścig MTB xc organizowany od wielu lat przez MOSIR Gdańsk dla zawodników licencjonowanych i amatorów kolarstwa górskiego - powiedział Tracz. W kategorii masters przygotowano 14 km trasę, 4 okrążenia a każde z nich z trzema stromymi podjazdami których suma różnic wyniosła 127 metrów. Jak relacjonuje Tracz - po pierwszym okrążeniu linię mety przejechałem pierwszy na drugim i trzecim już jako drugi i na ostatnim spadłem na trzecią lokatę. Łącznie startowało w Bike Tour startowało 184 zawodników.


20.06.2009 UNISŁAW, TORUŃ, PIGŻA
Po raz szósty w Unisławiu (woj. Kujawsko-Pomorskie) zorganizowano Półmaraton Unisławski. Na zawodach stawiło się blisko 300 uczestników z całej polski. Trasa wyjątkowa - 19 km z górki a na koniec 2 km morderczy podbieg - wspomina Grzegorz Chudzik zawodnik canicross, zeszłoroczny uczestnik Mistrzostw Europy w Decinie. I choć z powodu, startu Chudzika jedynie na dystansie 10 km, zajął on 22 miejsce a 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej 20-29 lat. Decyzja o starcie jedynie na dystansie 10 km, spowodowana była zmęczeniem dużą ilością startów w zawodach w ostatnim czasie. W tym tygodniu to już trzeci start w zawodach, a każdy z nich na dystansie ok 10 km. To stanowczo za dużo być walczyć w półmaratonie - powiedział Grzegorz Chudzik. Chudzik w poprzednim tygodniu - 17 czerwca walczył w biegu przełajowym w Toruniu (Grand Prix Torunia) jak i 18 czerwca w Pigży (Grand Prix Gminy Łubianka) za każdym razem zajmując miejsca pucharowe w swojej kategorii wiekowej.


20.06.2009 ŁÓDŹ
Już po raz trzecie w Łodzi zorganizowano Bieg Świętojański jak i Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem. W zawodach startowało wielu zawodników Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.
Po zakończeniu biegu głównego rozpoczęły się niezwykle widowiskowe Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem. Pierwsze miejsce zajął zeszłoroczny uczestnik Mistrzostw Europy w canicross - Mateusz Brylewski. Tuż za nim uplasował się nasz kolega Łukasz Rakowski.