Okiem Obiektywu: łukasz rakowski
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą łukasz rakowski. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą łukasz rakowski. Pokaż wszystkie posty

6 paź 2009

Eurocanicross: W polskiej talii same asy


Krótki artykuł Liliany Kardas z zawodów na Psy.pl - www.psy.pl

-------------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z zawodów autorstwa Jacka Stawnickiego oraz autorstwa huskymonia

Galeria zdjęć Pucharu Europy ESDRA Husar Cup Rembertów 2009 oraz Zdjęcia Puchar ESDRA Rembertów

-------------------------------------------------------------------------------------



Po raz kolejny zakończyła się edycja Pucharu Europy ESDRA Husar Cup. Był to ostatni sprawdzian formy zawodników reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy ECF Eurocanicross w Węgierskim Sopron.

W klasyfikacji końcowej w bikejoringu kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Jarecka (Amberdog) zajmując pierwsze miejsce. To była chyba najtrudniejsza trasa, na jakiej do tej pory startowałam - mówi Agnieszka Jarecka. - Kilka lat temu znajomi poprosili mnie, abym pomogła wybiegać ich psy. Zaczęłam trenować z nimi canicross i tak to się zaczęło. Obecnie mam siberian husky i greystera, z którymi startuję na zawodach w kraju i za granicą. Trenuję codziennie, w sezonie z psami, latem – sama na rowerze. Agnieszce dopisało również szczęście podczas losowania głównej nagrody, którą była okazała buda dla psa.
Tuż za Jarecką na podium znalazła się aktualna mistrzyni Europy Beata Pawłowska (Grey) na trzecim miejscu Ela Wydrowska (Grey). Wśród Panów zwyciężył Marek Długołęcki (Biały Kieł), na drugiej pozycji uplasował się Adam Łukasik (Amberdog) a trzeci Adam Koszela (Grey).
 
Po raz pierwszy w zawodach Puchary Europy ESDRA w warszawskim Rembertowie rywalizacja odbywała się także w canicrossie i scooterze.

W canicrossie wśród kobiet pierwsza była Agnieszka Bieryt (Cze-mi). Druga na mecie była Jola Kałat (Sokół), a tuż za nią jedyna juniorka - Joanna Kubiczek (Travois).

Grzegorz Chudzik [Foto. Jacek Stawnicki]


Wśród mężczyzn rywalizacja w canicrossie była zacięta. Po pierwszym dniu trzech pierwszych zawodników (Witkowski, Rakowski, Chudzik) dzieliły zaledwie dwie sekundy różnicy. W drugim dniu swoją klasę ukazał Łukasz Rakowski (Wataha) zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazł się Robert Mrózek (Cze-mi) a na trzecim Piotr Witkowski (Biały Kieł). Wśród juniorów w canicrosie mężczyzn zwyciężył Nikolas Imiołczyk (Travois), drugi był Radosław Włosik (Sokół) a trzeci Mateusz Naglik (Sokół).

Najszybszym w scooterze (dwu psim) był Łukasz Paczyński (Sfora) tuż za nim Grzegorz Hachoł (Cze-mi) ac trzeci gospodarz zawodów - Michał Świderski (Grey).

W scooterze (jedno psim) najszybszy był Łukasz Paczyński, druga Joanna Kałat a trzeci Grzegorz Hachoł.

Wyniki Pucharu Europy ESDRA Husar Cup

23 wrz 2009

Biłgoraj. I Otwarte Wyścigi Psich Zaprzęgów




Źródło: Biłgorajska Telewizja Kablowa [fragmenty]
Wideo: Alfreda Kowalska, Mariusz Polowy, Gabriel Szado


W niedzielę 20 września br. w Biłgoraju, odbyły się I Otwarte Wyścigi Psich Zaprzęgów.

W I Otwartych Wyścigach Psich Zaprzęgów o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj wzięło udział ok. 60 zawodników z całej Polski. Byli wśród nich, zarówno licencjonowani zawodnicy, którzy biorą udział w wyścigach od wielu lat i mogący poszczycić się wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej w tym tytułami Mistrzów i V-ce mistrzów Świata i Europy, ale byli i tacy którzy po raz pierwszy startowali na zawodach tego typu.

Trasa wyścigu wiodła traktami leśnymi w okolicy lasu „Krasne” i liczyła 4 km. Najszybszym zawodnikiem został Maciej Wodziński z klubu sportowego Grey z Nadarzyna który pokonał trasę w 7,37 min zaprzęgiem składającym się z 4 psów Alaskan Husky i jemu właśnie przypadł Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Biłgoraj.


R E K L A M A



W Poszczególnych konkurencjach zwyciężyli natomiast:

BJK – Jolanta Kałat z klubu Sokół (Międzybrodzie Bialskie),
BJM – Maciej Tuszkiewicz z klubu Husky Fan z Katowic,
CCK – Reczulska Agnieszka zawodniczka niezrzeszona z Łodzi,
CCM – Łukasz Rakowski klub "Wataha" z Łodzi.
SC1 - Jolanta Kała z klubu Sokół.
A – Reszka Damian z klubu CzeMi Odrzanka Dziergowice,
B1 – Henryk Marzec z Klubu Sfora z Sobótki,
C1 – Ramotowski Robert – z klubu Sfora,
C0 – Maciej Wodziński z Klubu Grey Nadarzyn,
D0 – Hachoł Grzegorz z Kubu CzeMi Odrzanka Dziergowice,
D1 – Robert Ramotowski z klubu Sfora.

Rywalizacja przebiegała w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze a zawodników do walki zagrzewali zgromadzeni licznie kibice.
Przygotowano także zawody dla dzieci. Z publiczności zgłosiło się sześcioro małych pociech w wieku od 4 do 11 lat, które rywalizowały w mini Canicrosie na dystansie ok. 300 m.

Najmłodsi zawodnicy za otrzymali upominki. Mimo pierwszych występów w tej dyscyplinie osiągnęli bardzo dobre wyniki:

Michał Nizio – 00:31:11
Karolina Nizio – 00:33:74
Ola Startek – 00:33:81
Łukasz Mazurek – 00:42:34
Szymon Solak – 00:44:26
Karol Okoń – 1:00:44

Zawody zakończyły się sztafetą mieszaną w której wzięli udział zawodnicy z poszczególnych klubów oraz zawodnicy niezrzeszeni. Sztafeta składała się z 3 konkurencji: canicross, bikejoring i na scooter. Jak zawsze sztafeta ta była bardzo widowiskowym elementem zawodów. Trasa sztafety liczyła 700m. Zwycięskim klubem okazał się klub Travois z Katowic w składzie: Nikolas Imiołczyk, Wioletta Imiołczyk oraz Grzegorz Hachoł.

Organizatorem zawodów był Jacek Kruczoń członek Rzeszowskiego Klubu Sporu Psich Zaprzęgów „NOME”. Patronat medialny: bilgoraj.com.pl

Foto: Wrońscy
Źródło: Regionalna Gazeta Informacyjno - Reklamowa

R E K L A M A

23 cze 2009

Lódź. Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem.


Już po raz trzeci w Łodzi zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem.

Bieg z psem cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem. Startowało w nim blisko czterdziestu zawodników. Tak dużą liczba startujących świadczy o wzrastającej popularności canicrossu w Polsce. Przygotowano trasę o długość ok. 5 km w większości poprowadzona przez leśne dukty.

Po zawodach, zwycięzca Biegu z Psem w Łodzi Mateusz Brylewski (zawodnik canicross PZSPZ) relacjonował - Jeśli chodzi o Nasz bieg to jestem zadowolony z czasu oraz zwycięstwa, jednaka to że musieliśmy wyprzedzać na trasie 7 osób na pewno wpłynęło na czas jaki osiągnęliśmy. Nasza postawa na tych zawodach oraz czas jaki osiągnęliśmy w momencie gdy dopiero budujemy formę na jesienne starty, cieszy i dobrze rokuje na przyszłość.


Jako drugi na mecie zameldował się Łukasz Rakowski, także zawodnik canicross Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.

W zawodach startowali także: Mariusz Kostrzewa oraz Karol Woźniak. Wszystkim startującym - gratulujemy.

WYNIKI OPEN KOBIET
1 Ilona Banaszek 19'46”
2 Agnieszka Chudy-Magnuska 22'16”
3 Sylwia Badowska 22'56”




WYNIKI OPEN MĘŻCZYZN
1 Mateusz Brylewski 16'19”
2 Łukasz Rakowski 16'46”
3 Bartłomiej Sobecki 19'21”
4 Grzegorz Borkowski 19'59”
5 Mariusz Kostrzewa 21'13”
6 Karol Woźniak 21'17”

22 cze 2009

W wakacje maszerzy nie próżnują

Poza sezonem zaprzęgowym, zawodnicy Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów nie próżnują. Wakacje to naturalny czas aby przygotować się kondycyjnie do następnego sezony zaprzęgowego. Dobry maszer w okresie wakacyjnym nie zapomina także o treningu swoich psów.

Podczas ostatniego weekendu maszerzy licznie startowali w imprezach na terenie całego kraju.


20.06.2009 GDAŃSK
Podczas II edycji Bike Tour Gdańsk Związek Sportu Psich Zaprzęgów w dyscyplinie bikejoring reprezentował zeszłoroczny Mistrz Europy - Igor Tracz, zajmując trzecie miejsce w kategorii masters. Bike Tour to wyścig MTB xc organizowany od wielu lat przez MOSIR Gdańsk dla zawodników licencjonowanych i amatorów kolarstwa górskiego - powiedział Tracz. W kategorii masters przygotowano 14 km trasę, 4 okrążenia a każde z nich z trzema stromymi podjazdami których suma różnic wyniosła 127 metrów. Jak relacjonuje Tracz - po pierwszym okrążeniu linię mety przejechałem pierwszy na drugim i trzecim już jako drugi i na ostatnim spadłem na trzecią lokatę. Łącznie startowało w Bike Tour startowało 184 zawodników.


20.06.2009 UNISŁAW, TORUŃ, PIGŻA
Po raz szósty w Unisławiu (woj. Kujawsko-Pomorskie) zorganizowano Półmaraton Unisławski. Na zawodach stawiło się blisko 300 uczestników z całej polski. Trasa wyjątkowa - 19 km z górki a na koniec 2 km morderczy podbieg - wspomina Grzegorz Chudzik zawodnik canicross, zeszłoroczny uczestnik Mistrzostw Europy w Decinie. I choć z powodu, startu Chudzika jedynie na dystansie 10 km, zajął on 22 miejsce a 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej 20-29 lat. Decyzja o starcie jedynie na dystansie 10 km, spowodowana była zmęczeniem dużą ilością startów w zawodach w ostatnim czasie. W tym tygodniu to już trzeci start w zawodach, a każdy z nich na dystansie ok 10 km. To stanowczo za dużo być walczyć w półmaratonie - powiedział Grzegorz Chudzik. Chudzik w poprzednim tygodniu - 17 czerwca walczył w biegu przełajowym w Toruniu (Grand Prix Torunia) jak i 18 czerwca w Pigży (Grand Prix Gminy Łubianka) za każdym razem zajmując miejsca pucharowe w swojej kategorii wiekowej.


20.06.2009 ŁÓDŹ
Już po raz trzecie w Łodzi zorganizowano Bieg Świętojański jak i Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem. W zawodach startowało wielu zawodników Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.
Po zakończeniu biegu głównego rozpoczęły się niezwykle widowiskowe Mistrzostwa Łodzi w Biegu z Psem. Pierwsze miejsce zajął zeszłoroczny uczestnik Mistrzostw Europy w canicross - Mateusz Brylewski. Tuż za nim uplasował się nasz kolega Łukasz Rakowski.