Eurocanicross: W polskiej talii same asy ~ Okiem obiektywu

Eurocanicross: W polskiej talii same asy


Krótki artykuł Liliany Kardas z zawodów na Psy.pl - www.psy.pl

-------------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z zawodów autorstwa Jacka Stawnickiego oraz autorstwa huskymonia

Galeria zdjęć Pucharu Europy ESDRA Husar Cup Rembertów 2009 oraz Zdjęcia Puchar ESDRA Rembertów

-------------------------------------------------------------------------------------Po raz kolejny zakończyła się edycja Pucharu Europy ESDRA Husar Cup. Był to ostatni sprawdzian formy zawodników reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy ECF Eurocanicross w Węgierskim Sopron.

W klasyfikacji końcowej w bikejoringu kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Jarecka (Amberdog) zajmując pierwsze miejsce. To była chyba najtrudniejsza trasa, na jakiej do tej pory startowałam - mówi Agnieszka Jarecka. - Kilka lat temu znajomi poprosili mnie, abym pomogła wybiegać ich psy. Zaczęłam trenować z nimi canicross i tak to się zaczęło. Obecnie mam siberian husky i greystera, z którymi startuję na zawodach w kraju i za granicą. Trenuję codziennie, w sezonie z psami, latem – sama na rowerze. Agnieszce dopisało również szczęście podczas losowania głównej nagrody, którą była okazała buda dla psa.
Tuż za Jarecką na podium znalazła się aktualna mistrzyni Europy Beata Pawłowska (Grey) na trzecim miejscu Ela Wydrowska (Grey). Wśród Panów zwyciężył Marek Długołęcki (Biały Kieł), na drugiej pozycji uplasował się Adam Łukasik (Amberdog) a trzeci Adam Koszela (Grey).


R E K L A M APo raz pierwszy w zawodach Puchary Europy ESDRA w warszawskim Rembertowie rywalizacja odbywała się także w canicrossie i scooterze.

W canicrossie wśród kobiet pierwsza była Agnieszka Bieryt (Cze-mi). Druga na mecie była Jola Kałat (Sokół), a tuż za nią jedyna juniorka - Joanna Kubiczek (Travois).

Grzegorz Chudzik [Foto. Jacek Stawnicki]


Wśród mężczyzn rywalizacja w canicrossie była zacięta. Po pierwszym dniu trzech pierwszych zawodników (Witkowski, Rakowski, Chudzik) dzieliły zaledwie dwie sekundy różnicy. W drugim dniu swoją klasę ukazał Łukasz Rakowski (Wataha) zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazł się Robert Mrózek (Cze-mi) a na trzecim Piotr Witkowski (Biały Kieł). Wśród juniorów w canicrosie mężczyzn zwyciężył Nikolas Imiołczyk (Travois), drugi był Radosław Włosik (Sokół) a trzeci Mateusz Naglik (Sokół).

Najszybszym w scooterze (dwu psim) był Łukasz Paczyński (Sfora) tuż za nim Grzegorz Hachoł (Cze-mi) ac trzeci gospodarz zawodów - Michał Świderski (Grey).

W scooterze (jedno psim) najszybszy był Łukasz Paczyński, druga Joanna Kałat a trzeci Grzegorz Hachoł.

Wyniki Pucharu Europy ESDRA Husar Cup