Dobry występ zawodniczek z Grey Bikejoring Team w Powerade MTB Marathon

25 wrz 2009

Niestety pomiar czasu na maratonach też ma bałagan i do tej pory nie zostało to poprawione. Asia niestety nie ukończyła trasy, zawiódł sprzęt, ale pewnie znalazła się blisko bramki na mecie i sczytało jej chipa, na dekoracji było OK, bo zgłosiliśmy to do organizatora, ale w szeroki świat poszła, niepoprawiona dobra nowina. Natomiast w K3 znalazła się jeszcze na podium jedna zawodniczka, która dostała dyska za starty nie ze swojego sektora a również jest ujęta w wynikach.

-------------------------------------------------------------------------------------

Istebna już od wielu lat znajduje swoje miejsce w w kalendarzu imprez MTB. Trasa w Istebnej co roku jest bardzo wymagająca, która sprawdza kolarzy pod każdym względem. W tym roku, 800 zawodników, którzy stanęli na starcie, nie musiało zmagać się z deszczem i błotem, a jedynie z wymagającą trasą.

Na dystansie Mini (22km), wśród pań najszybsza była Joanna Wiśniewska (Grey Bikejoring Team), zajmując 12. miejsce Open i wyprzedzając najbliższą rywalkę o 13 minut. W ostatnim wyścigu z serii Powerade MTB Marathon, dobrze spisały się także Ela Wydrowska i Kalina Stawnicka zajmując w tej kolejności miejsce za podium. Ponadto Kalina Stawnicka w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła wysokie 14 miejsce, w swojej kategorii wiekowej była najlepsza.