Triathlon. Zwycięstwo Majchrzakowskiego w Suszu

Triathlon. Zwycięstwo Majchrzakowskiego w Suszu


W Suszu odbyły się mistrzostwa Polski w triathlonie. W imprezie dobrze zaprezentował się torunianin Andrzej Majchrzakowski.

Zawodnik na dystansie połowy ironman, okazał się najlepszy w kategorii wiekowej 50-54 lata. W klasyfikacji generalnej Majchrzakowski uplasował się na trzynastej pozycji.

Majchrzakowski, jak twierdzi, zawody potraktował treningowo. W swojej kategorii wygrał zdecydowanie. Drugi zawodnik na mecie miał pół godziny straty. Zwycięzca na co dzień pracuje w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UMK. -

W zawodach wzięło udział 130 uczestników. Sportowcy, na dystansie 1/2 ironmen, mieli do pokonania 1,9 km pływania, 90 km indywidualnej jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Dodajmy, że w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Dominik Szymanowski (Akwedukt Kielce) przed Michałem Siejakowskim (MTS Kwidzyn) i Grzegorzem Zgliczyńskim (Z-Teamwins Elbląg).

Walka o prymat kraju dla Majchrzakowskiego była elementem przygotowań do mistrzostw Europy Ironman, które odbędą się we Frankfurcie nad Menem na początku lipca.