22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpoczyna się już dziś!

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpoczyna się już dziś!

Toruń kolejny raz staje się centrum światowego kina, przyjmując pasjonatów filmowych z całego globu. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle emocjonująco, obfitując w unikalne produkcje i inspirujące wydarzenia.
  
Artur Żmijewski
 
Na uroczystej gali otwarcia, która już niedługo rozpocznie się w CKK Jordanki, aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska zostaną uhonorowane zasłużonymi nagrodami.
 
Pierwszy dzień festiwalu obfituje w atrakcje dla każdego miłośnika kina. Nie można przegapić panelu dyskusyjnego z udziałem Karoliny Korwin-Piotrowskiej i Katarzyny Kasi oraz spotkania z reżyserem Arturem Żmijewskim, który opowie o kulisy powstawania swojego najnowszego filmu "Sami swoi. Początek".
 
Jeśli chodzi o Artura Żmijewskiego, który wcieli się w rolę Karola Holzera w ekranizacji "Czarnego Mercedesu" Janusza Majewskiego, na planie którego pracowałem, jest to wybitny aktor, którego wcześniejsze role w polskim kinie zyskały uznanie. Jego udział m.in. w tym filmie ale również reżyserowanie swojego filmu "Sam swoi. Początek" dodaje wagi temu spotkaniu.  
  
Wieczorem w Cinema City warto zobaczyć emocjonujące premiery konkursowe: o 17:00 "Girls Will Be Girls" w reż. Shuchi Talati oraz o 20:15 "Me, Maryam, The Children and 26 Others" w reż. Farshada Hashemi. Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami, które umożliwią bliższe przyjrzenie się ich dziełom.
 
  
Inauguracja pasma Plastic Fantastic? o godzinie 16:00 w CKK Jordanki z filmem "Parasolki z Cherbourga" Jacques’a Demy’ego oraz dyskusją na temat fenomenu filmu „Barbie” w reż. Grety Gerwig, poprowadzoną przez Karolinę Korwin-Piotrowską i Katarzynę Kasi, będzie wspaniałym wstępem do wieczornych seansów.
 
Cykl Niepokorne rozpoczniemy od "Lasu" w reż. Lidii Dudy o 17:45 w Cinema City, po którym nastąpi spotkanie z twórczynią tego poruszającego dokumentu.
  
Przygotujcie się na intensywne doświadczenia filmowe i artystyczne! Śledźcie pełny harmonogram festiwalowych wydarzeń i dołączajcie do nas w tej wyjątkowej podróży przez świat kinematografii, pełnej niezapomnianych wrażeń i inspirujących spotkań!