Koncert otwarcia Festiwalu Tofifest pamięci Polii Negri w 125. rocznicę urodzin aktorki ~ Okiem obiektywu

Koncert otwarcia Festiwalu Tofifest pamięci Polii Negri w 125. rocznicę urodzin aktorki

W tym roku obchodzimy 125. rocznicę urodzin wybitnej polskiej aktorki Poli Negri. Przedwojennej gwiazdy Hollywood, która urodziła się w Lipnie w województwie Kujawsko-Pomorskim. Jej pamięci poświęcony był  koncert, który zainaugurował 20. edycję MFF Tofifest.
  
Małgorzata Chruściel — wokalistka, aktorka musicalowa oraz dubbingowa
Małgorzata Chruściel — wokalistka, aktorka musicalowa oraz dubbingowa

W koncercie wystąpiły: Joanna Czajkowska — znakomita wokalistka, autorka tekstów i muzyki, laureatka m.in. 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych, na stałe współpracująca m.in. z Bogdanem Hołownią oraz Małgorzata Chruściel — wokalistka, aktorka musicalowa oraz dubbingowa, szerokiej publiczności znana przede wszystkim jako artystka Studia Accantus, z którym zrealizowała niezwykłe trasy koncertowe i z którym podbiła rynek muzyczny, tworząc platformę w mediach społecznościowych, posiadającą ponad 500 000 subskrybentów. Współpracowała również z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Toruniu, Filharmonią Pomorską czy Operą Novą w Bydgoszczy.
 
Joanna Czajkowska — znakomita wokalistka, autorka tekstów i muzyki
Joanna Czajkowska — znakomita wokalistka, autorka tekstów i muzyki
 
Kierownikiem artystycznym koncertu jest Bartek Staszkiewicz — kompozytor i producent muzyczny, autor wielu niezwykłych muzycznych przedsięwzięć.
 
Bartek Staszkiewicz — kompozytor i producent muzyczny
 
Wieczór uświetniły znakomite aranżacje utworów nie tylko Poli Negri, ale również innych przedwojennych artystek, w tym Hanki Ordonówny i urodzonej w Toruniu Heleny Grossówny.