Świętujemy urodziny Ameryki ~ Okiem obiektywu

Świętujemy urodziny Ameryki

Ameryka bawi się z okazji Święta Niepodległości, czyli urodzin Ameryki. Tradycyjnie nowojorczycy i turyści wybiorą się też na organizowane z tej okazji najróżniejsze imprezy. No i oczywiście na największy w Stanach pokaz sztucznych ogni, czyli Macy's July 4th Fireworks.

Dzień Niepodległości USA

Tegoroczne show będzie odbywać się nad East River. Czwarty rok z rzędu, po powrocie znad Hudson River. 25-minutowy pokaz rozpocznie się o 9.25 wieczorem. Fajerwerki będą wystrzeliwane z rac umieszczony na barkach na East River na odcinku od 24 St. do 41 St. Spektakularny widok będzie roztaczał się z nabrzeża Brooklynu, Queensu i Manhattanu.

Jak co roku, przedstawiciele Ratusza i NYPD przypominają, by wcześniej sprawdzić informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu oraz o najlepszych platformach widokowych. Apelują też, by dojeżdżać komunikacją miejską, aniżeli samochodami. Tegorocznemu show towarzyszyć będzie też wielki koncert, ale oglądać będzie go można jedynie w telewizji. Na kanale NBC od godz. 8 pm zobaczymy sceniczne popisy Jennifer Lopez, Brad Paisley, Charlie Puth, Hailee Steinfeld, Lady Antebellum, Sheryl Crow.

Gdzie oglądać fajerwerki 

Manhattan 42 St. i FDR Drive
34 St. i FDR Drive
23 St. i FDR Drive
18 St. i Avenue C
Houston St. i FDR Drive

Parada na Staten Island 

Najstarsza parada w Travis na Staten Island wyruszy o godz. 12.30 pm z P.S. 26 przy 4800 Victory Blvd i przejdzie Victory Blvd. Lokalna społeczność organizuje ją nieprzerwanie od 1911 roku.

LIC Flea&Food Party

Wspólne piknikowanie w parku przy 5-25 46 Avenue na Long Island City na Queensie, gdzie można sobie zostać i oglądać później wielki pokaz sztucznych ogni. Od godz. 2 pm smakosze piwa będą mogli popróbować lokalnych browarów, inni kupić coś od lokalnych artystów.

4 lipca na plażowej imprezie na Coney Island

Muzyka na żywo, mnóstwo barów z piciem i jedzeniem oraz pokaz fajerwerków. Balowanie zaczyna się około 9 rano i trwa do co najmniej do północy. Pokaz fajerwerków zaczyna się o 9.30 pm. Najlepszy widok: Steeplechase Plaza i Coney Island Boardwalk.

Fourth of July Get Summered 

O godz. 8 w Jacob Riis Park przy 157 Rockaway Beach Blvd na Queensie impreza Fourth of July Get Summered z udziałem Dirty Boogie, Edward Askew i Big Vic i Dj Bekah.

Nathan's Hot Dog Eating Contest

Organizowany od 1916 słynny konkurs w jedzeniu hot-dogów w Nathan's Famous Restaurant przy 1310 Surf Ave na Brooklynie. Zawodników próbujących pobić dotychczasowy rekord (70 hot-dogów w 10 minut) będzie można podziwiać od godz. 10 am do 2 pm. Kobiety startują o 11 am, mężczyźni o 12.30 pm. Przygrywać im będzie zespół Gang of Thieves.

Summer Of Love

Wspólne grillowanie i imprezowanie w rytmie disco w Onderdonk House przy 1820 1820 Flushing Avenue na Queensie. Początek 1 pm. Jeżeli się zarejestrujemy na stronie www.houseoffyes.org wstęp za darmo, w przeciwnym razie trzeba zapłacić dziesięć dolarów.

Festiwal w Liberty State Park

4th Annual Jersey City Freedom & Fireworks Festival, w Liberty State Park w godz. 1-10 pm. W programie m.in. występy Dj, Paris-New York Band, Giselle i na koniec o godz. 8.15 pm Kool & The Gang na scenie głównej. Na drugiej scenie popisy magików i występy dla dzieci. Do tego dmuchańce, huśtawki, piwny ogródek i stoiska z pysznym jedzeniem.