O perspektywach rozwoju małych miasteczek - Małgorzata Boryczka [Recenzja] ~ Okiem obiektywu

O perspektywach rozwoju małych miasteczek - Małgorzata Boryczka [Recenzja]

Na rok przed moją czterdziestką, postanowiłem zrealizować czterdzieści ważnych dla mnie planów których finał odbędzie się 13 lutego 2022 r. Jednym, a w zasadzie pierwszym z nich, jest ambitny plan przeczytania czterdziestu nowych książek. Jest to o tyle trudne, gdyż w całym moim życiu, nie przeczytałem ich dużo więcej. Wyzwanie to jest jednym z najpoważniejszych. Jeśli jesteś wstanie zaproponować mi jakąś ciekawą pozycję, pracujesz dla wydawnictwa i chciałbyś podesłać mi pozycję do przeczytania, proszę daj mi znać
 
Numer cztery - O perspektywach rozwoju małych miasteczek - Małgorzata Boryczka

Nie dajcie zwieść się tytułowi recenzowanej książki. To nie jest socjologiczna rozprawka, chociaż, gdy dłużej pomyślę, to jest to jednak w pewnym stopniu studium małomiasteczkowego życia. Świat przedstawiony przez Małgorzatę Boryczkę zdecydowanie jest moim uniwersum. 
O perspektywach rozwoju małych miasteczek - Małgorzata Boryczka [Recenzja]
Lubię języka jakim posługuje się autorka; kwiecisty i bez niepotrzebnego wielkomiejskiego nadęcia. Stosowane przez Boryczkę formy stylistyczne są przyjemne w czytaniu. Opowiadania na które składa się książka są prowadzone w pierwszej osobie, dzięki czemu miałem okazję być jeszcze bliżej małomiasteczkowych historii. Historii w których wciąż żywa jest pamięć o Karelu Gottcie a na placu miasta wciąż stoi radziecki czołg.

Książkę: O perspektywach rozwoju małych miasteczek - Małgorzaty Boryczka, możesz kupić m.in. w Empiku. Uwaga! Korzystając z letyshops, otrzymasz 2,4% cashbacku (zwrotu gotówki).

Autor: Małgorzata Boryczka
Tytuł: O perspektywach rozwoju małych miasteczek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nisza
Data premiery: 03.02.2021
Liczba stron: 152