Nowe nazwy węzłów na Autostradzie A1 i Drodze Ekspresowej S10 w okolicach Torunia ~ Okiem obiektywu

Nowe nazwy węzłów na Autostradzie A1 i Drodze Ekspresowej S10 w okolicach Torunia

Przejeżdżający autostradą A1 i dalej Drogą Ekspresową S10 nie zobaczymy już tabliczek z napisem Czerniewice, Lubicz i Turzno czy Nieszawka. 
Nowe nazwy węzłów na Autostradzie A1 i Drodze Ekspresowej S10 w okolicach Torunia
Nazwę węzłów zmieniono na Toruń Południe zamiast Czerniewice, Toruń Wschód zamiast Lubicz, Toruń Północ zamiast Turzno i Toruń Zachód zamiast Nieszawka. Do tej pory brakowało spójnego oznakowania na najważniejszej trasie przecinającej region z północy na południe. Teraz to się już zmieniło.


Jak będzie wyglądał węzeł i łącznik w Czerniewicach? Na to pytanie po ostatnich zawieruchach przy planowanej inwestycji przy S10 trudno odpowiedzieć. Prezydent Torunia w ostatnich wypowiedziach podczas spotkań z mieszkańcami potwierdził, iż Toruń włączy się w budowę nowego węzła lecz jedynie w granicach administracyjnych miasta a strona rządowa - do przebudowy drogi S10, wykonania węzła i jego połączenia na odcinku podmiejskim.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zlecił już sporządzenie koncepcji tego połączenia. Wiadomo, że chodzi o powiązanie tzw. bajpasem drogi S10 - tuż przed punktem poboru opłat - z ulicą Łódzką, która w kolejnym jej etapie będzie remontowana.