Grand Prix Torunia (Stawki)

Grand Prix Torunia (Stawki)


W końcu lewobrzeżna część Torunia doczekała się swojego cyklu Grand Prix w biegach przełajowych. Tym razem miejscem kolejnego cyklu comiesięcznych biegów jak i marszów Nordic Walking będzie Park Tysiąclecia znajdujący się na Stawkach, przy ul. gen. Woyczyńskiego i Kniaziewicza.

Park ten został założony w latach 60. XX wieku, nazwany na okoliczność rocznicy tysiąclecia państwa polskiego w 1966 roku. Park o powierzchni 22 ha łączy się z fortem Przyczółek Mostowy. Park wykształcił się z zieleni fortecznej (charakterystycznej dla obiektów fortowych) okalającej ten fort. Jest wpisany do rejestru zabytków jako teren zieleni założony na stokach fortu. Istniejący na jego terenie staw to relikt zalewu obronnego, zasilanego niegdyś przez Strugę Wielanda.

W Parku Tysiąclecia zawodnicy będą się ścigać w siedmiu (comiesięcznych) biegach na przełajowej trasie na dystansie ok 7,5 km. Aby zostać sklasyfikowanym należy wziąć udział w przynajmniej pięciu edycjach. Klasyfikacja generalna biegu naliczana jest na podstawie sumy pięciu najlepszych czasów. Pierwsza, inauguracyjna (zerowa) edycja już 18 maja 2012 roku w ramach akcji POLSKA BIEGA.

Zawodnicy będą sklasyfikowani w kategoriach wiekowych. W klasyfikacji końcowej za miejsca 1-3 w kategoriach i klasyfikacji generalnej przewidziano puchary i nagrody.

Każda osoba która weźmie udział w przynajmniej w pięciu biegach/marszach, otrzyma pamiątkowy medal.

Dystans 7,5 km pomoże poprawić kondycję fizyczną, a jednocześnie sprawi, że udział w tych zawodach jest możliwy dla każdego kto chociaż trochę posmakował biegania bądź chodzenia z kijami.

Zgłoszenia do biegu odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.gp-torun.odpowiedzialni.eu bądź w dniu zawodów. Biuro zawodów otwarte będzie ok. 1 h przed każdymi zawodami.

Szczegółową mapę biegu znajdziecie na oficjalnej stronie Grand Prix Torunia (Stwaki) - www.gp-torun.odpowiedzialni.eu

Zapraszamy biegaczki i biegaczy nie tylko z Torunia i okolic ale także z całej Polski.

Terminy biegów:
18.05.2012 - Inauguracja GP Torunia (Stawki) POLSKA BIEGA
27.06.2012 - 1 edycja
18.07.2012 - 2 edycja
16.08.2012 - 3 edycja
05.09.2012 - 4 edycja
24.10.2012 - 5 edycja
21.11.2012 - 6 edycja
05.12.2012 - 7 edycja