Śladami Chopina

Śladami ChopinaMiasto to PLANSZA - WEJDŹ do gry

W dniu 30 września o godz. 14.04 wystartuje Gra Miejska "Śladami Chopina" w Toruniu. Gra miejska to nowa forma edukacji i rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gry miejskiej jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów.

Tematyką GRY MIEJSKIEJ będzie Fryderyk Chopin.

Po co grać?

Gra Miejska oparta jest na autentycznych wydarzeniach z biografii Fryderyka Chopina i jego pobytu w Toruniu. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogą odkryć w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Gra Miejska łączy dobrą zabawę z poznawaniem historii.

Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki do rozwikłania tajemnicy. Etap uliczny Gry Miejskiej to niezwykły spacer po mieście, przypominający wejście w inny wymiar lub przelot wehikułem czasu. Drużyna, która pierwsza rozwiąże postahwione przed uczestnikami zadania wygrywa.

Kto może grać?

Do zabawy zapraszamy chętnych w każdym wieku. Drużyny składające się z przyjaciół, rodzin, ekipy klasowe, studenckie itd. Gra Miejska jest wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu!

więcej informacji i zgłoszenia na stronie: www.grymiejskie.org.pl

Istnieje możliwość zgłoszenia się tuż przed grą.

START ŻYWEJ LEKCJI HISTORII 30 września 2012 godz. 14.04. Dla zwycięzców nagrody.

UDZIAŁ BEZPŁATNY

----------------------------------------------------------------------------------

Projekt "Śladami Chopina" współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Torunia oraz środków Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej