Przywitanie ultramaratończyka Andrzeja Urbaniaka w Toruniu

Przywitanie ultramaratończyka Andrzeja Urbaniaka w Toruniu

Share

W Toruniu zlokalizowana była meta jednego z etapów maratonu "Góry, Ryby, Morze". W dniu 5 czerwca do Torunia w mojej asyście dobiegł Andrzej Urbaniak, bydgoski maratończyk, samotnie pokonujący Polskę.Bieg promujący zdrowy styl życia, rozpoczął się 28 maja w Zakopanem, a zakończy w Gdyni 10 czerwca. Całą trasę podzielono na 14 etapów, które prowadzą z Zakopanego przez Kasinę Wielką, Kraków, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, Kamieńsk, Pabianice, Łęczycę, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Świecie, Gniew, Pruszcz Gdański aż do Gdyni.

Andrzej Urbaniak przebiegnie w ten sposób trasę liczącą 775 km. Codziennie pokonuje odcinki o długości od 50 do 70 km. 5 czerwca dotrze do Torunia, spędzi tu noc i w następnym dniu pobiegnie do Bydgoszczy.

Ultramaratończyk ma na swoim sportowym koncie wiele spektakularnych sukcesów, m.in., jako reprezentant kraju uczestniczył w Mistrzostwach Świata w biegach 24-godzinnych (Korea Płd. 2008, Bergamo 2009). We wrześniu zeszłego roku wystartował w jednym z najtrudniejszych biegów świata: Ateny - Sparta (tzw. Spartathlon). Wówczas to w bardzo trudnych warunkach pokonał trasę 246 km w czasie 35 godzin.


5.06.2010 - na trasie Włocławek - Toruń6.06.2010 - na trasie Toruń - Bydgoszcz


Sponsorem ultramaratonu "Góry, Ryby, Morze" jest firma Abramczyk
Patronat medialny: TVP Bydgoszcz, goryrybymorze.pl