Défi Rhône-Alpes z udziałem Polaka - Igora Tracza

Défi Rhône-Alpes z udziałem Polaka - Igora Tracza

Etap VIII Dzień VII

Ostatni etap wyścigu. Igor Tracz ukończył etap na drugim miejscu. Ponownie najszybciej dojechał Ludovic Kupezac. Nie zmieniło to jednak faktu iż klasyfikacji generalnej po siedmiu etapach Igor Tracz zdystansował rywali wywalczając ponad 9 minutową przewagę nad następnym Christophe Locascio. Olgierd Tracz który ciężko pracował na trasach próbując nadrobić brak jednego psa w ostatnim etapie był szósty i zakończył wyścig na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej tracąc zaledwie 40 sekund do następnego zawodnika i 80 sekund do 5 zawodnika po 7 etapach.

------------------------------------------------------------------------------------

Etap VII Dzień VI

Kolejnym przygotowanym przez organizatorów etapem wyścigu Défi Rhône-Alpes jest etap nocny. Igor Tracz dobrze zna poszczególne trasy wyścigu Defi Rhone bo większość z nich poznał dwa lata temu. Etap nocny to kolejny sukces Igora Tracza jest to kolejny rekord trasy (czas 13:09) i piękne zwycięstwo. Olgierd pokonuję trasę z czasem 16:08 jest ponownie ósmy.

------------------------------------------------------------------------------------

Etap VI Dzień VI

Po niecałych 48 godzinach odpoczynku Polscy zawodnicy Igor i Olgierd Tracz wrócili na trasę. Etap Peisy Nancroix to trasa przyjemna dość krótka jednak bardzo dynamiczna i ciekawa. Nasi reprezentanci startowali jako ostatni ponieważ miejsca poszczególnych etapów oddalone są od siebie często po 200 km a tym razem bardzo ciężkie warunki na drodze spowodowały spore spóźnienie Polaków na start. Start Polaków odbył się z biegu. Nie było czasu na przygotowanie sań oraz dobrą rozgrzewkę. Pomimo tego Igor Tracz zajął drugie miejsce. Najszybszym w tym etapie okazał się Ludovic Kupezak.

------------------------------------------------------------------------------------

Polski stake-out. Foto: Agnieszka Szymańska

Kolejny, IV etap Défi Rhône-Alpes już za Polakiem. Igor Tracz zdeklasował przeciwników i jest pierwszy na mecie. Drugi zawodnik - Christoph Locascio traci do Polaka w tym etapie, aż 1 minutę i 40 sekund.

Po zakończeniu IV etapu team z Pruszcza Gdańskiego, będzie przez 48 godzin odpoczywał, by zarówno psy jak i sam Igor Tracz zregenerował siły do następnych etapów sprinterskiego wyścigu psich zaprzęgów.

------------------------------------------------------------------------------------Trzeci etap wieloetapowego wyścigu psich zaprzęgów - Défi Rhône-Alpes, w francuskich alpach już za polakiem. Etap ten dla Igora Tracza, to powrót na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kolejny etap okazał się bardzo ekstremalny. Na początku 4 kilometrowy zjazd gdzie zaprzęgi osiągały powyżej 50 kh/h, by następnie wjechać zaprzęgiem z miejsca z którego się zjeżdżało.

------------------------------------------------------------------------------------

Kolejny etap wyścigu psich zaprzęgów w francuskich alpach z udziałem polaka - Igora Tracza, dobiegł końca. Po zaciętej walce, Polak musiał oddać pierwsze miejsce młodemu Francuzowi. Gonsolin Antony tego dnia bezbłędnie pokonywał wszelkie podjazdy, gdzie nieco mniejsze - słabsze, lecz szybsze psy Igora Tracza nie dorównały psom Francuza. Po dwóch etapach Polak zajmuje drugie miejsce i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

------------------------------------------------------------------------------------

Igor Tracz i jego mistrzowski zaprzęg. Foto: Agnieszka Szymańska


Pierwszy etap dla polskiego zawodnika nie rozpoczął się najlepiej. Igor Tracz w wyniku zbiegu kilku nieprzewidzianych okoliczności, spóźnił się na start. Strata nie była wielka - tego dnia do wywalczonego przez siebie i swój team czasu Igor Tracz doliczył 27 sekund. Pomimo tego wywalczył pierwsze miejsce z jednosekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem.
Przygotowana przez francuzów trasa, była bardzo szybka i bardzo dobrze przygotowana. Spora ilość ostrych zakrętów, podjazdów i karkołomnych zjazdów, na których prędkość niekiedy wynosiła ponad 40 km/h, dodała zawodnikom sporo adrenaliny.
Tuż za polskim zawodnikiem sklasyfikowany został młody francuski zawodnik - Gonsolin Antony. To właśnie on na ostatnich Mistrzostwach Świata w warunkach śnieżnych w 2009 r. w Kanadyjskim Daaquam wygrał rywalizację wśród juniorów.

------------------------------------------------------------------------------------

Igor Tracz wraz ze swoją czwórką. Foto: Agnieszka Szymańska


Igor Tracz utalentowany polski sportowiec sportu psich zaprzęgów wystartował w wieloetapowym wyścigu psich zaprzęgów Défi Rhône-Alpes.

Défi Rhône-Alpes - jest to wieloetapowy wyścig sprinterski we francuskich Alpach. W przeciągu 9 dni ścigania się po Alpach rozegranych zostanie 10 etapów. Dodatkowym utrudnieniem jest zmiana miejsca wyścigu co dwa dni jak i rozegranie dwóch etapów nocnych i panujące w tej części Europy niskie temperatury jak i duża wysokość.

W klasie w jakiej rywalizuje Igor Tracz - (R4) klasie czterech psów, zawodnicy mają do dyspozycji 6 psów które podczas całości trwania wyścigów, można wymieniać. Igor Tracz ma już spore doświadczenie które zdobył dwa lata temu kiedy to startował tam po raz pierwszy. W klasyfikacji generalnej Igor Tracz sklasyfikowany został na 3 miejscu. Był to pierwszy start polskiego zaprzęgu w tych, mających już swoją renomę, wieloetapowych sprinterskich zawodach psich zaprzęgów.

W tym roku team z Polski wyruszył 15 stycznia aby wcześniej aklimatyzować się i kontynuować treningi przygotowawcze do tej trudnej rywalizacji. Start w Défi Rhône-Alpes to doskonałe przygotowanie kondycyjne teamu Igora Tracza przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się 5-6-7 lutego na Kubalonce, które są jednym z najważniejszych celem tego sezonu.

Źródło: igortracz.blog.pl, zaprzęgowe.pl
Foto: igeneve.ch, Agnieszka Szymańska