Bartek Giewont 10-ty w La Pirena

Bartek Giewont 10-ty w La Pirena

Polak - Bartek Giewont po czternastu morderczych etapach wyścigu La Pirena ostatecznie zajmuje bardzo wysoki 10 miejsce.

Bartek Giewont, Pauliina Kiiskiwraz z synem Hugo


La Pirena to wieloetapowy wyścigi psich zaprzęgów rozgrywane w Pirenejach na terenie trzech państw: Andory, Francji i Hiszpanii. Trasa składa się zazwyczaj z 16 etapów rozgrywanych w znanych stacjach narciarskich. Łączna długość wszystkich etapów wynosi około 400 km, trasa wznosi się miejscami na wysokość 2500 m n.p.m.

W tym roku wśród najlepszych maszerów (zawodników ścigających się psimi zaprzęgami) z całej europy i świata, do sportowej rywalizacji stanął, pochodzący z Polski a mieszkający na stałe w Finlandii - Polak Bartek Giewont.

Bartek Giewont wraz z Pauliina Kiiski od grudnia 2002 r. prowadzą wspólnie firmę GIEWONT ADVENTURES w której na co dzień parają się pracą z psimi zaprzęgami.

Bartek Giewont swoją przygodę z psimi zaprzęgami zaczął w 1995 roku gdzie ówcześnie pracował z psami we włoskich Alpach. Włoskie Alpy nie dawał jednak gwarancji długo leżącego śniegu a także bardzo często występowało zagrożenie lawinowe a tym samym duże ryzyko. Bartek poszukał innego miejsca do pracy. Tak trafił do Levi gdzie poznał Paulinę - i jej sześć psów. Niebawem narodził się ich syn - Hugo.

Źródło: levinyt.fi
Foto: levinyt.fi

R E K L A M A
dodajdo.com