Media. Nie daj się zwieść ich urodzie! ~ Okiem obiektywu

Media. Nie daj się zwieść ich urodzie!


pies.onet.pl - Nie daj się zwieść ich urodzie

Uroda siberian husky stała się jego przekleństwem. Na szczęście wielu przedstawicieli tej rasy trafia w ręce osób, które znają i rozumieją naturę tego psa. Ale wciąż zbyt dużo ludzi decyduje się na husky z powodu jego urody i... pięknych oczu. Pies ten uparcie nie chce być łagodnym pluszakiem z niewielkimi wymaganiami. Przeciwnie, potrzebuje pracować, biegać na długich trasach (półgodzinny spacerek na smyczy tej potrzeby na pewno nie zaspokoi). Ma duży instynkt łowiecki, toteż „niedzielni” właściciele są przerażeni, gdy odkrywają co się dzieje, gdy w pobliżu pojawi się kot albo gdy husky, w czasie spaceru pod miastem, zauważy stadko kur.


R E K L A M APozostawiony sam rozkopuje ogródek albo wyjąc oznajmia światu, że odczuwa dyskomfort prowadząc taki tryb życia, jaki wymyślili dla niego jego zapracowani właściciele.

Nie jest psem łatwo i szybko uczącym się posłuszeństwa, a zwłaszcza przywołania – może być szkoleniowym wyzwaniem dla początkujących przewodników. Zwłaszcza, gdy owi przewodnicy nie byli przygotowani na bardzo sportowy tryb życia, jaki powinni prowadzić decydując się na husky.

Źródło: onet.pl
Foto: Getty Images