EuroCanicX 2012 ~ Okiem obiektywu

EuroCanicX 2012


Brytyjska organizacja CaniX UK planuje zorganizować 15. Mistrzostwa Europy ECF. Planowany termin mistrzostw zbiegać się będzie z rozgrywanymi w 2012 r. Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Aktualnie poszukiwane jest odpowiednie miejsce do rozegranie mistrzostw. CaniX ma nadzieję, że w tej kwestii pomogę, im władze lokalne. Lokalne władze w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej są bardzo zainteresowane w doprowadzeniu do rozegrania mistrzostw w Wielkiej Brytanii.

R E K L A M A


W ciągu ostatnich pięciu lat CaniX w Wielkiej Brytanii organizował szereg imprez w całej Wielkiej Brytanii. Począwszy od Scottish Borders do Cornwall, Kent to Wales. W 2007 r. CaniX zorganizował pierwsze Mistrzostwa Wielkiej Brytanii które odbyły się w pobliży toru wyścigów konnych w Cheltenham gdzie odbywają się do dziś.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012, a właściwie Igrzyska XXX Olimpiady, odbędą się w Londynie. Miasto to będzie po raz trzeci gościło Igrzyska Olimpijskie – wcześniej odbyły się tu Igrzyska w 1908 i 1948. Z powodu II wojny światowej w 1944 roku IO, których gospodarzem miał być Londyn zostały odwołane.

Zawody rozgrywane będą w Greenwich Park, Regent's Park i Hyde Parku, a także w okolicach Londynu. Zawody piłkarskie odbędą się na stadionie Wembley, tenisowe – na Wimbledonie, zaś maraton odbędzie się na ulicach City i Westminsteru.

Źródło: cani-cross.co.uk
Foto: cani-cross.co.uk

R E K L A M A