Prasa. Kajetan Jasiczak wicemistrzem Europy w bikejoring men ~ Okiem obiektywu

Prasa. Kajetan Jasiczak wicemistrzem Europy w bikejoring men

Kajetan Jasiczak z Puszczykowa zdobył tytuł wicemistrza Europy w bikejoring men, czyli wyścigu rowerowym w towarzystwie psa. Sekundy dzieliły juniora od najwyższego miejsca na podium w mistrzostwach. Zawody odbyły się w węgierskim Sopron.

Trasa w Sopron prowadziła leśnymi szlakami i łąkami. Były krótkie podjazdy i karkołomne zjazdy. Zawodnicy dwukrotnie przemierzyli dystans 5,3 km. Po pierwszym biegu, kiedy osiągnął czas 9 min 34 sek było jasne, że będzie liczył się w walce o medale. Jego największymi rywalami okazali się Polacy. Na podium stanęło ich trzech. Czwartym miejscem musiał zadowolić się były mistrz świata Słoweniec.

Kajetan Jasiczak Foto: Grzegorz Chudzik


Partnerem Kajetana jest pies Spidi. To ESD – Europejski Pies do Wyścigów. Krzyżówka wyhodowana przez ludzi w ostatniej dekadzie. – Wybrałem ją sobie z miotu. I od szczeniaka wychowywałem. Najpierw zabierałem Spidi na treningi z doświadczonymi psami. Kiedy pierwszy raz założyłem jej uprząż i podpiąłem do roweru, pomknęła jak strzała. Wiedziałem, że będzie znakomitym zawodnikiem – mówi Kajetan. W czasie mistrzostw kolarz i jego pies uzyskali średnią prędkość 32 km/h. Psy tej rasy potrafią biec z prędkością 50 km/h - dodaje zawodnik.

Źródło: Głos Wielkopolski Robert Domżał 2009-11-16


R E K L A M A