Prasa. Brązowy medal dla Mateusza Brylewskiego ~ Okiem obiektywu

Prasa. Brązowy medal dla Mateusza Brylewskiego

Wyjazd do węgierskiego Sopron był najważniejszym startem w karierze Mateusza Brylewskiego. Ciężkie przygotowania, zostały uwieńczone zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Europy ECF Eurocanicross 2009 w sztafecie w konkurencji canicross.

Mateusz w pierwszym dniu po dobrym biegu zajął 7 lokatę na dystansie 2,3 km.

Niedzielne zmagania zapowiadały nie lada emocje. Bieg masowy zawsze rządzi się swoimi prawami. Jedenasty zawodnik klasyfikacji generalnej po pierwszym biegu tracił do lidera zaledwie 30 sekund. Mimo ambitnego biegu nie udało się utrzymać znakomitej pozycji i ostatecznie zakończył zmagania indywidualne na 14 lokacie. Zwyciężył Francuz Sebastien Spehler, przed Robinem Leyonem z Belgii i Duszanem Erbsem z Czech.

Mateusz otrzymał powołanie do 3-osobowej kadry Polski w sztafecie.

Od lewej: Mateusz Brylewski, Nikolas Imiołczyk, Hubert Kiljan Foto: Grzegorz Chudzik

Drużyna w składzie Hubert Kiljan, Nikolas Imiołczyk i Mateusz Brylewski, po fantastycznej walce zdobyła upragniony brązowy medal, ulegając o sześć sekund Belgom i o pięć Czechom.

Źródło: Gazeta Pomorska - Szymon Mrówczyński 17.10.2009