Zabajka. Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów ~ Okiem obiektywu

Zabajka. Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów

Zaprzęg grenlandów Joli Sołek tegorocznej zwyciężczyni w klasach B2 i C2 Foto: Grzegorz Chudzik

W sobotę i niedzielę (24-25 października 2009 r.) w Zabajce koło Rzeszowa odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów. Do zawodów stanęło ponad 90 załóg w większości konkurencji sportów psich zaprzęgów.

Przygotowaną grząską i piaszczystą trasę najszybciej pokonał Maciej Tuszkiewicz w bikejoringu mężczyzn zajmując tym samym pierwsze miejsce w tej kategorii. Tuż za Maciejem na podium stanęli Paweł Wojciechowski i Mariusz Krupa.

Wśród kobiet w bikejoringu kolejne stopnie podium zajęły: Jolanta Kalat, Anna Świtała i Marzena Siewiorek.

Źródło: Nowiny24

Najszybszym zaprzęgiem okazał się być Piotr Subiel startujący w klasie C0 jednocześnie uzyskując drugi czas podczas zawodów w Zabajce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje indywidualne sportów psich zaprzęgów tj. canicross, bikejoring i scooter. W tych dwóch klasach (kobiety i mężczyźni) wystartowało łącznie 52 załogi.