Hills Cup Telc. Wielkie sukcesy polaków ~ Okiem obiektywu

Hills Cup Telc. Wielkie sukcesy polaków


Za nami kolejne etapy rozgrywanego po raz pierwszy w tej formule, zawody z cyklu Hill´s Cup 2009 r. Tym razem maszerzy ścigali się na pięknych, choć czasem niebezpiecznych trasach w malowniczej miejscowości Telc.Jak relacjonuje zwycięzca w Bikejoringu - Igor Tracz - pierwszego dnia padający deszcz nie ułatwiał pracy na tym etapie. Rekord Trasy tego etapu należy do mnie z Ozzim. Drugi był Kajetan Jasiczak. Następnego dnia było już lepiej - mostki, bruk, schody, kręte ścieżki i mnóstwo widzów podnosiły adrenalinę. Nie obyło się bez problemów w komunikacji z psami i wypadków. W trzecim etapie - przez swoją nieuwagę przegrałem z Kajetanem Jasiczakiem 14 sekund, mniej więcej w połowie trasy na zakręcie 180 stopni kazałem skręcić Ozziemu w prawo około 20 metrów wcześniej przed faktycznym zakrętem. Ozzi wiedział lepiej, którędy mamy jechać, ale ja się uparłem i go zawróciłem minęło kilkanaście sekund zanim zrozumiałem że to mój błąd, czas już mi uciekł. Musiałem znowu zawrócić psa, pochylić przed nim czoło i wrócić na dobrą trasę - relacjonuje dalej Igor Tracz.HILLS CUP w Czechach to wyścigi w bikejoringu (rower i pies), scooterze (hulanoga i pies lub dwa psy) i canicrossie (biegacz i pies).
3 wyścigi 9 etapów - 2 wyścig już za nami, ukończyliśmy 6 etapów. Za 2 tygodnie ostatni wyścig w tym pucharze w Decinie.
Zasada wyścigu to: ukończyć w jak najlepszym czasie wszystkie 9 etapów podzielonych na 3 wyścigi tylko i wyłącznie w tym samym teamie czyli z tym samym psem!

Sekcja Zaprzęgowa CKiS Amberdog Pruszcz Gdański, wystartowała w czeskim Telcu w składzie:
juniorzy w bikejoringu:
Agata Kaczyńska i barbie
Ryszard Sitek i krakers
Michał Rusak i nella
seniorzy w bikejoringu:
Mirosław Kaczyński i doda
Igor Tracz i ozi
junior w canicrossie:
Marcin Bartel i feergy

Wyniki

BJM
1. Igor Tracz
2. Kajetan Jasiczak

3. Tobiasek Michal
4. Marek Długołęcki
5. Zenisek Michal
6. Zenisek Michal
7. Michał Świderski
14. Sitek Ryszard
Michał Rusak DNS
Mirosław Kaczyński DNF


BJK
1. KLIKAROVA Soňa
2. SUCHÁ Linda
3. PEKÁRKOVÁ Vendula
4. MAREŃOVÁ Nicole
5. VELKOBORSKÁ Ivana
6. KACZYŃSKA Agata

CCM
1. Hubert Kiljan
2. Suchy Jiří
3. Nikolas Imiołczyk
4. Mateusz Brylewski
18. Marcin Bartel


SC1
1. Martina Stepankowa
2. Łukasz Paczyński
3. Jana Tomaskowa

SC2
1. Nicole Maewsova
2. Michał Świderski
3. Łukasz Paczyński
4. Grzegorz HachołR E K L A M A