Iditarod Sled Dog Race. Tom Thurston po raz kolejny wystartuje w wyścigu. ~ Okiem obiektywu

Iditarod Sled Dog Race. Tom Thurston po raz kolejny wystartuje w wyścigu.


Po ukończeniu po raz pierwszy Iditarod, Tom Thurston postanowił ponownie wystartować w wyścigu. Zapłacił już 4000 dolarów wpisowego a teraz uczy się od bardziej doświadczonych kolegów jak lepiej przygotować się do podjęcia kolejnej 1150 milowego wyścigu.

Thurston ukończył swój pierwszy Iditarod w 4 dni, 3 godziny, 36 minut i 22 sekund, zajmując 44 miejsce na 52 maszerów jacy ukończyli wyścig. W 2010 r. Thurston ma nadzieję, że ukończy wyścig w pierwszej trzydziestce. W 2011 roku Thurston chce awansować do pierwszej dziesiątki.

Thurston w swoim domu w Oak Creek Canyon posiada 32 swoje psy więcej psów pozostawia u swego przyjaciela w Grizzle-T Dog and Sled Works kennel. Na początku sezonu, Thurston trenuje swoje psy jeden dzień a następne dwa dni to dwa dni odpoczynku. Im bliżej terminu startu w Iditarod, Thurston trenuje swoje psy dwa dni po rząd i jeden dzień odpoczynku.

Thurston do swojego teamu wybiera 15 lub więcej psów, które jego zdaniem mają najwięcej energii i chęci do pracy.

Tom Thurston aby lepiej przygotować się do startu w wyścigu odwiedził prawie wszystkich weteranów Iditarod. Jak sam twierdzi - zmianie musi ulec sposób karmienia moich psów. Zamiast jednego posiłku dziennie, podaje swoim psom kilka posiłków każdego dnia. W ten sposób psy uczą się jeść podawany im pokarm za każdym razem. Ten sposób karmienia jest bardzo pomocny podczas wyścigu, po to aby psom dostarczać wysokoenergetyczny pokarm na każdym przystanku.


Iditarod - Leader of the pack


Źródło: steamboatpilot.com
Foto: John F. Russell


R E K L A M A