Start bikejoring-owców w Skandia Maraton - Gdańsk ~ Okiem obiektywu

Start bikejoring-owców w Skandia Maraton - Gdańsk

W niedzielę 7 czerwca br. w organizowanym w Gdańsku Skandia Maraton udział wzięli zawodnicy bikejoring Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.

W rozegranym maratonie, doskonałe 5 miejsce w kategorii M-3 zajął Igor Tracz uzyskując czas 01:10:00 (międzyczas 00:42:11) na dystansie mini - 32 km. Po zawodach sam Tracz relacjonował - Pogoda bombowa - błoto po kostki. Padający wcześniej deszcz rozmoczył górską trasę w lasach oliwskich. Start z ostatniego sektora nie wróżył walki o lepsze miejsce. Dużo czasu trzeba było stracić aby dogonić czołówkę. Dystan 32 km, tym razem był doskonale obstawiony bardzo dobrymi zawodnikami, gdyż dzień wcześniej na tej trasie odbyły się zawody XC Lang i czołówka zawodników tego XC obstawiła właśnie trasę mini maratonu. Jak się okazało Igor Tracz szybko nadrobił starty spowodowane startem z ostatniego sektora. Na 10 km wbiłem się na zjeździe w siodło jakiegoś kolarza, zgubiony licznik i zblokowany łańcuch nie poprawiły mi humoru, ale w zasadzie do mety non stop wyprzedzałem i uległem tylko na finiszu jednemu zawodnikowi. Igor Tarcz w swej kategorii wiekowej rywalizowała z osiemdziesięcioma zawodnikami.

W zawodach startował także Adam Łukasik który w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Decinie (Czechy) w dyscyplinie scooter zdobył wice-mistrzostwo Europy. Adam nie ukończył wyścigu z powody defektu przerzutki.