Hills Cup ~ Okiem obiektywu

Hills Cup

Czeski Puchar Hills Cup – 3 miasta, 3 wyścigi, 9 etapów w dyscyplinach indywidualnych w wyścigach psich zaprzęgów: canicross, bikejoring, scooter. Pula nagród finansowych to 75 000 koron!

Od 1 do 3 maja br. rozgrywany był pierwszy etap Hills Cup w miejscowości Pilzno w Czechach. Wśród szerokiej stawki zawodników z Czech znaleźli się także polscy zawodnicy sportu psich zaprzęgów.

W canicrossie, po trzech etapach Hubert Kiljan wywalczył ostatecznie trzecie miejsce wśród bardzo mocnej stawki, uzyskując kolejno: w pierwszym etapie (1600 m) wynik 04:26:00 (2,46); drugim (4500 m) wynik 00:13:15 (2,57) i trzecim (4500 m) 00:13:19 (2,58). Na czwartym miejscu uklasował się Nikolas Imiołczył z łącznym czasem na wszystkich trzech etapach (10600 m) 00:31:26 (2,58). Junior Marcin Bartel dotrwał do końca w biegu i ukończył zawody na 14 lokacie.

Po trzech wyścigach – Igor Tracz wraz z greysterem Ozzim w dyscyplinie bikejoring uzyskał najlepszy wynik.
W pierwszym etapie, niestety zaraz po starcie przy prędkości około 45 km/h zaraz przed pierwszym zakrętem w prawo nie wypowiedziałem Ozziemu komendy i niespodziewanie skręcił w przeciwną stronę, uderzyłem w drzewo, zanim się pozbierałem czas nieubłaganie uciekł. Miałem 8 czas po 1 dniu. W drugim etapie startowałem z 30 sekundową stratą. Wyprzedziłem 10 najwolniejszych zawodników i ten etap wygrałem z przewagą aż 34 sekund nad drugim zawodnikiem. Trzeci etap - to wyścig na dochodzenie w kolejności od najszybszego do najwolniejszego zawodnika, trzy korytarze startowe, starty w takich odstępach czasowych jakie wypracowali sobie zawodnicy na dwóch pierwszych etapach. Mam sporą przewagę i startuje jako pierwszy spokojnie dojeżdżając jako pierwszy do mety. Średnia prędkość na tej trudnej i kamienistej trasie to tylko nieco ponad 30km/h, ale maksymalna to 51 km/h – relacjonuje Igor Tracz. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Michał Świderski a tuż za nim Marek Długołęcki.
Agata Kaczyńska wraz z greysterem Barbie w bikejoringu wywalczyła doskonałe 5 miejsce (4 miejsce na 1 etapie) z niewielką stratą do Beaty Pawłowskiej mistrzyni Europy 2008 i Soni Klikarovej byłej mistrzyni świata.

Łukasz Paczyński w dyscyplinie scooter zajął 2 miejsce w sc1 i 3 miejsce w sc2 startując z wielkim Pepe i syberian huski Megi.