Ponad Chmurami Świeradowa: Wizyta na Sky Walk - Ścieżka w chmurach

Ponad Chmurami Świeradowa: Wizyta na Sky Walk - Ścieżka w chmurach

Wspaniała przygoda, jaką miałem okazję przeżyć dzięki województwu Dolnośląskiemu podczas wydarzenia Influencers LIVE we Wrocławiu, zawiodła mnie na niesamowitą wieżę widokową - SKY WALK | Ścieżka w chmurach, położoną w magicznym miasteczku Świeradów-Zdrój. Ta wyjątkowa budowla, wznosząca się na imponującą wysokość 62 metrów, oferuje zapierający dech w piersiach widok na urokliwą zabudowę uzdrowiska oraz malowniczą przyrodę.

Widok z góry jest zawsze magiczny! Tutaj na wieży Sky Walk w Świeradowie-Zdroju miałem okazję poczuć się jak ptak i podziwiać urok Gór Izerskich. Spacer w chmurach to niezapomniane wrażenia!

Jest to już druga tego typu wieża, którą miałem okazję odwiedzić, wcześniej odkrywając piękno siostrzanej konstrukcji znajdującej się nad malowniczym miastem Dolni Morava w Czechach.


Co czeka na odwiedzających? Przemierzając 850-metrową, łagodnie wijącą się kładkę, można nie tylko cieszyć się widokami, ale także skorzystać z elementów edukacyjnych, kulturowych i nawet ekstremalnych. Na samym szczycie wieży można odpocząć na siatce w kształcie kropli, lub odważyć się wejść na szklaną platformę, poczuć, jak ciało unosi się w powietrzu, a serce bije mocniej. Wspaniałą przygodę zwieńcza jazda na 105-metrowej zjeżdżalni, która w kilka sekund przenosi z powrotem z chmur na ziemię.

Wzrokiem sięgam po horyzont, stojąc na szczycie Sky Walk w Świeradowie-Zdroju. Widoki Gór Izerskich zapierają dech w piersiach, a spacer w chmurach daje uczucie nieziemskiej swobody.
Niecodzienny punkt widokowy - wieża Sky Walk. Tutaj przeżyłem chwilę, w której ziemia łączy się z niebem. Cudowny widok na Świeradów-Zdrój i jego otoczenie to coś, co trudno opisać słowami.

Czy jesteś gotowy, by dosłownie sięgnąć chmur? Jeśli tak, zapraszam cię do odwiedzenia Sky Walk w Świeradowie-Zdroju, gdzie czeka nieodkryte piękno Gór Izerskich. A jeśli chcesz odkryć jeszcze więcej, zachęcam również do zerknięcia na siostrzaną wieżę w Dolni Morava.

  

Praktyczne informacje. Sky Walk Świerardów-Zdrój


Gdzie zaparkować? 

Bezpłatny parking Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Warto szukać bezpłatnych parkingów, jak ten przy ulicy Konstytucji 3 Maja czy przy ulicy Wyszyńskiego, aby zaoszczędzić na opłatach parkingowych, które zazwyczaj wynoszą od 10 do 30 złotych.

Jak dojść do wieży widokowej Sky Walk? 

Szlak turystyczny do ścieżki w chmurach 
Aby dotrzeć do wieży, trzeba zdobyć ją pieszo, np. ze wspomnianego parkingu przy ulicy Konstytucji 3 Maja. To 20-minutowa wędrówka, w trakcie której przejdziesz około 1 kilometra. Na szczyt prowadzi szlak niebieski, a sama wieża staje się widoczna już z daleka. Trasa jest łatwa, wiedzie najpierw asfaltem, później szeroką ścieżką leśną.

Cennik ścieżki w chmurach – ile kosztuje bilet na Sky Walk Świeradów-Zdrój?

Wejście na ścieżkę w chmurach kosztuje 69 zł dla biletu normalnego oraz 53 zł dla biletu ulgowego. 

Godziny otwarcia ścieżki w chmurach w Świeradowie-Zdroju

W zależności od miesiąca, godziny otwarcia się różnią:

maj – wrzesień: codziennie od 9:00 do 19:00, 
październik: codziennie 9:00 do 18:00
listopad-kwiecień: codziennie od 9:00 do 17:00. 

Gotowi na niezwykłą wędrówkę po chmurach?

Odrobinę ponad 20 minut spaceru z parkingu, kolejne 15 minut przemierzania po samej ścieżce w chmurach i około 1 kilometr trasy - to wszystko, co trzeba, by czerpać z tej fascynującej przygody.
 

Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA