Ścieżka w Obłokach w Dolni Morava ~ Okiem obiektywu

Ścieżka w Obłokach w Dolni Morava

Czy przechadzałeś się już kiedyś w obłokach? Koniecznie spróbuj tego na Śnieżniku. To jedna z najciekawszych atrakcji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Polski. Rozciągające się z wieży widoki zachwycą nie tylko miłośników gór z Czech.
 
  
Po przejażdżce kolejką gondolową na Śnieżkę, naszym kolejnym punktem na liście miejsc do odwiedzenie był Sky Walk czyli Ścieżka w Obłokach w Dolni Morava w Czechach. 
 
 
Ścieżka w Obłokach ma 55 metrów wysokości. W czasie jej budowy wykorzystano w sumie 380 ton stali oraz 300 m² desek laminowanych z modrzewia. Co ciekawe, modrzew pochodził z austriackich Alp, gdzie rósł na wysokości 1000 m n.p.m. Długość drewnianej kładki, po której można spacerować wynosi 710 metrów. Jeżeli panują dobre warunki pogodowe, na wieży jednocześnie może przebywać aż 4 tys. osób.
 
Sky Walk Dolni Morava
 
Ze szczytu konstrukcji roztaczają się wspaniałe widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. W oddali można dostrzec także pasmo Jesioników, szczyt Suchý vrch i Karkonosze.
 
Z jednego piętra na drugie można przejść przez zrobiony z gęstej sieci lin rękaw. Będąc na szczycie ścieżki, można odpocząć na tzw. kropli, czyli sieci rozciągniętej na wysokości 50 metrów, przez którą doskonale widać, co znajduje się pod nogami. Spragnieni nieco adrenaliny mają do dyspozycji 100-metrową zjeżdżalnię z okienkami i pochyłymi zakrętami. Dodatkowo wzdłuż ścieżki zamontowano 12 paneli informacyjnych dotyczących lokalnej fauny i flory.
 
Kolejką linową Sněžník
  
Do ścieżki można dotrzeć pieszo (jednym z pięciu szlaków turystycznych o zróżnicowanej długości i trudności) lub kolejką linową Sněžník. My wybraliśmy tą drugą opcję i wyjechaliśmy na Sněžník kolejką linową.
 
Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA