Fiedler. Głód świata - Piotr Bojarski [Recenzja] ~ Okiem obiektywu

Fiedler. Głód świata - Piotr Bojarski [Recenzja]

Na rok przed moją czterdziestką, postanowiłem zrealizować czterdzieści ważnych dla mnie planów których finał odbędzie się 13 lutego 2022 r. Jednym, a w zasadzie pierwszym z nich, jest ambitny plan przeczytania czterdziestu nowych książek. Jest to o tyle trudne, gdyż w całym moim życiu, nie przeczytałem ich dużo więcej. Wyzwanie to jest jednym z najpoważniejszych. Jeśli jesteś wstanie zaproponować mi jakąś ciekawą pozycję, pracujesz dla wydawnictwa i chciałbyś podesłać mi pozycję do przeczytania, proszę daj mi znać

Numer sześć - Fiedler. Głód świata - Piotr Bojarski

Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał ponad 10 milionów swoich książek ale Fiedler był nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, był też postacią skomplikowaną, niejednoznaczną i kontrowersyjną. Historię rodziny Fiedlerów, a później samego Arkadego Fiedlera o wielu twarzach, poznasz w książce Piotra Bojarskiego - Fiedler. Głód świata. Do czego namawiam.
Fiedler. Głód świata - Piotr Bojarski [Recenzja]
W czasie pandemicznych zmagań, braku możliwości dalszych wyjazdów, książka Piotra Bojarskiego - Fiedler. Głód świata - staje się niesamowitą odskocznią. Poznajemy Arkadego Fiedlera nie tylko jako autora wielu podróżniczych książek ale poznajemy go jako playboya, celebrytę, męża i ojca. 

Czytając książkę Piotra Bojarskiego, zadziwiła mnie niezłomność Fiedlera w dążeniu do realizacji swoich marzeń. Myślę, że także i dziś ta niezłomność może zadziwiać - niezłomność w dążeniu do zrealizowania marzenia o podróżach, które zaczęły się od odłożenia 5 dolarów. 

W książce możemy zobaczyć również ciekawy obraz odrodzenie Polski po 123 latach zaborów i wspólnie uczestniczyć w wydarzeniach jakie temu towarzyszyły w Poznaniu, z którym nierozłącznie Fiedler był związany. Dzięki książęce Bojarskiego mamy szansę poznać z bliska pruską historię mieszkańców miasta, a wraz ze zmianami politycznymi Poznania i jego obywateli.

Powstanie Dywizjonu 303


Wiadomość o wybuchu II wojny światowej zastała Fiedlera na Tahiti. Nie uciekał przed odpowiedzialnością walki w obronie ojczyzny. Ostatecznie na polecenie władz rządu emigracyjnego napisał Dywizjon 303, który na stałe zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej literatury

Po wojnie Arkady Fiedler związany był z podpoznańskim Puszczykowem, w którym obecnie znajduje się poświęcone mu i jego wyprawom muzeum - Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Firedlera. Polecam odwiedzić koniecznie to miejsce.

Tytuł: Fiedler. Głód świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Data premiery: 26.02.2020
Liczba stron: 432
ISBN: 9788366431348