Irakli - ostatnia dzika plaża

Irakli - ostatnia dzika plaża

Niewielka miejscowość Irakli i jej dzika plaża, leży między Obzorem a opisanym wcześniej przylądkiem Emona. O dziwo sama miejscowość jak i plaża zachowały swój kameralny charakter i nie zostały zabudowane wielkimi kompleksami hotelowymi tak jak to ma miejsce w niedalekim Słonecznym Brzegu. Dzięki temu Irakli wciąż zachwyca przepiękną przyrodą i widokami niezmąconymi przez architektoniczne maszkarony, które są zmorą bułgarskiego wybrzeża.

Irakli - ostatnia dzika plaża

Plaża Irakli / Плаж Иракли słynie z przepięknej, długiej, piaszczystej plaży, która podzielona jest na trzy części. Północna posiada infrastrukturę, taką jak beach bary, leżaki i parasole do wynajęcia. Środkowa część zajęta jest przez kemping. Południowa natomiast stanowi natomiast raj dla nudystów.

Plaża Irakli Byłgaria

Masowy sprzeciw Bułgarów, zapobiegł planowanej tutaj budowie ogromnego ośrodka turystycznego. Dlatego obecnie ziemia wokół Irakli nie jest na sprzedaż a sama Irakli uznawana jest za jedno z niewielu ocalałych w stanie naturalnym miejsc w Bułgarii. Zobacz inne miejsca które warto odwiedzić - MAPA
nter>