Dinevi Sveti Vlas - bułgarski raj żeglarzy

Dinevi Sveti Vlas - bułgarski raj żeglarzy

Jest jednym z symboli bułgarskiego wybrzeża i jednym z najbardziej znanych miejsc dla wszystkich zakochanych w życiu morskim. Mowa o Sveti Vlas.

Dinevi Sveti Vlas - bułgarski raj żeglarzy

Plaża i pobliska Marina Dinevi to jeden z głównych atutów Święty Włas. Istnieją tutaj 3 plaże o totalnej długości 1 km: centralna (najdłuższa i najszersza), południowa i północna przy porcie jachtowym Dinevi.


Plaża w Święty Włas jest bardzo czysta - dowodem jest uhonorowanie błękitną flagą - wyróżnienie oparte na ocenie czystości wody i plaży oraz jej walorów ekologicznych. Warto dodać, że w całej Bułgarii nie więcej niż 12 plaż posiada błękitną flagą, a 3 wśród nich - Sveti Vlas.


Morze jest ciepłe, czyste, płytkie, bez silnych prądów czy też fal - jednym słowem idealne. Ponadto plaża zaopatrzona jest we wszelakie udogodnienia: wynajem sprzętu wodnego, port jachtowy, restauracje, bary a nawet spa. Panoramiczny widok w kierunku Nessebar i Słonecznego Brzegu, czynią tutejszą plażę jeszcze bardziej wyjątkową.

Wszystkie wymienione powyżej zalety mają odzwierciedlenie jednakże w zdecydowanie wyższych cenach szczególnie jeśli porównamy je z cenami w pobliskim Słonecznym Brzegu. 

Marina Dinevi Sveti Vlas


Marinę otwarto w 2007 roku. Do tamtej chwili, na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii, brakowało elitarnego miejsca dla żeglarzy, dla których luksus i styl to nie tylko sposób na życie, ale także filozofia.

Marina Dinevi Sveti Vlas

Powstałe w 2007 r. molo zachwyciło swoją innowacyjną wizją zdobywając prestiżową nagrodę Bentley Award. Najpopularniejszy na świecie magazyn jachtowy: Boat International, umieściła to miejsce wśród najlepszych portów jachtowych na świecie w 2008 roku, bowiem tutejszy port jachtowy spełnia wszystkie kryteria nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie obiektu. Jego pojemność wynosi 300 łodzi i oferuje pełen zakres usług, które są niezbędne do eksploatacji i konserwacji jachtów. 

Zobacz inne miejsca które warto odwiedzić - MAPA