Kujawsko-Pomorskie Press Foto ~ Okiem obiektywu

Kujawsko-Pomorskie Press Foto

Znamy już laureatów konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2020, których zdjęcia można oglądać do 30 października br. w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Regional Press Photo

Wystawa jest doskonałą okazją do zapoznania się z fotografią reporterską z regionu, która zyskała uznanie w konkursie skierowanym do fotoreporterów z województwa kujawsko-pomorskiego. Na konkurs wpłynęło 230 zdjęć! Jury pod przewodnictwem Wojtka Szabelskiego miało więc w czym wybierać! Nagrodzone zostały najlepsze fotografie w pięciu kategoriach. 

Kujawsko-Pomorskie Press Foto

Do konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2020 (spadkobiercy odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo) zaproszono fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych, bądź w agencjach fotograficznych, a także freelancerów pracujących dla różnych redakcji. Warunek był jeden. Przesłanie zdjęcia wykonanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od 1 stycznia 2019 do końca 2019 roku. Liczyła się oczywiście wartość merytoryczna i celne przedstawienie tematu. 

Regional Press Photo

Na wystawie zaprezentowane zostały fotografie i zestawy zdjęć docenione ze względu na najwyższą wartości informacyjną, merytoryczną i techniczną, jednocześnie nie pozbawioną oryginalnej wizji autora.

Przyznano 10 wyróżnień oraz nagrody główne. Grand Prix dla najlepszego zdjęcia konkursu przyznano Markowi Krupeckiemu. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca otrzymali również Andrzej Romański (Sport), Łukasz Piecyk (Kultura i Sztuka), Marcin Jaworski (Wydarzenia i Życie Codzienne), Paweł Biarda.