Koronawirus. Czy można wyjść do lasu / Aktualizacja 04.04.2020 ~ Okiem obiektywu

Koronawirus. Czy można wyjść do lasu / Aktualizacja 04.04.2020

W związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowało Ministerstwo Środowiska. Jak podkreśla resort, podyktowane to jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo ludności.

Mapa z aktualnym zakazem wstępu do lasu


Zakaz wstępu do lasu będzie egzekwowany przez Straż Leśną
Od środy 25 marca 2020 r. wprowadzone zostają nowe zasady, które rząd stworzył, by zapewnić większe bezpieczeństwo przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Czy w związku z wprowadzeniem obostrzeń, można wyjść do lasu? 
Koronawirus. Czy można wyjść na spacer do lasu.
Wiele osób się zastanawia, czy podczas pandemii koronawirusa można iść na spacer do lasu, nie narażając się na karę. Jak wyjaśniono, do spraw niezbędnych w życiu codziennym można zaliczyć wyjście do lasu a tym bardziej jeśli ma on charakter spaceru z psem. Podczas spaceru, trzeba jednak pamiętać, by zachować ograniczenie odległości oraz limit przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, ale póki co będziemy musieli ograniczyć się do ćwiczeń w domu lub aktywności na świeżym powietrzu np. w lesie.

Wstęp do lasu. Nowe ograniczenia w związku z koronawirusem

Zakaz wstępu do lasu
Zgodnie z kolejnymi ograniczeniami  w związku z korona wirusem, od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Wprowadzany został do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich.

Wyjście do lasu w czasach epidemii. Zasady bezpieczeństwa.

Wyjście do lasy w czasach epidemii. Zasady bezpieczeństwa.