Bilet w tamtą stronę - Marcin Kowalczyk [Recenzja]

Bilet w tamtą stronę - Marcin Kowalczyk [Recenzja]

Na rok przed moją czterdziestką, postanowiłem zrealizować czterdzieści ważnych dla mnie planów których finał odbędzie się 13 lutego 2022 r. Jednym, a w zasadzie pierwszym z nich, jest ambitny plan przeczytania czterdziestu nowych książek. Jest to o tyle trudne, gdyż w całym moim życiu, nie przeczytałem ich dużo więcej. Wyzwanie to jest jednym z najpoważniejszych. Jeśli jesteś wstanie zaproponować mi jakąś ciekawą pozycję, pracujesz dla wydawnictwa i chciałbyś podesłać mi pozycję do przeczytania, proszę daj mi znać

Numer dwa - Bilet w tamtą stronę - Marcin Kowalczyk

Reptalianie, Antyszczepionkowcy, Płaskoziemcy, Chemtrails i 5G. Tak jak dziś, brak zaufania do szybko zmieniającego się świata wywołuje potrzebę tłumaczenia sobie pewnych procesów za pomocą setek absurdalnych teorii, tak podobnie, sto lat temu, tworzono całą mitologię i metafizykę powiązaną z pozornie racjonalnym wynalazkiem, jakim jest kolej. 
Bilet w tamtą stronę  - Marcin Kowalczyk [Recenzja]
Sto lat od publikacji zbiór opowiadań grozy - Demon ruchu - Stefana Grabińskiego, osnutych wokół tematyki kolejowej, temat ten nadal fascynuje czytelników i przyprawia o dreszcze pasażerów PKP.
Bilet w tamtą stronę - Marcina Kowalczyka to opowieści, w których poniekąd odnaleźć można echo kolejowego horroru Grabińskiego, w której spotykamy się z wieloma niewytłumaczalnymi zjawiskami, szokującymi wydarzeniami.

Na kartach opowiadań Marcina Kowalczyka pociągi i stacje zamieszkiwane są przez duchy i demony oraz inne nadprzyrodzone siły, a same pociągi to środki transportu prowadzące do całkiem innego wymiaru. 


Bilet w tamtą stronę, kryje w sobie tajemniczy - kolejowy świat. Kowalczyk zabiera nas do tajemniczych i przerażających miejsc istniejących gdzieś na granicy kolejowej codzienności z nadrealnością. 

Odjazd! Zapraszam do wycieczki.

Autor: Marcin Kowalczyk 
Tytuł: Bilet w tamtą stronę
Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data premiery: 2020
Liczba stron: 278